Strona główna Wydarzenia Strzegom “Szpiedzy w mieście Striegau”. Bitwa na strzegomskim Rynku

“Szpiedzy w mieście Striegau”. Bitwa na strzegomskim Rynku [FOTO]

0

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się bitewna inscenizacja kończąca tegoroczny Rajd Arado. W niedzielne popołudnie centrum Strzegomia opanowali rekonstruktorzy.

5 maja jest ostatnim dniem Rajdu Arado 2019, określanego mianem największego wydarzenia o profilu militarnym w Europie Środkowej. Jego pomysłodawcy poprzez historyczne rekonstrukcje chcą edukować, popularyzować lokalne dzieje, tradycję i kulturę, ale także krzewić patriotyczne postawy. – Adresatem tegorocznej edycji Rajdu, który przemierzać będzie Dolny Śląsk są odbiorcy reprezentujący każdą grupę wiekową, zainteresowani nie tylko dziejami militarnymi regionu i Polski, ale także szeroko rozumianą turystyką kulturową oraz aktywnym spędzaniem wolnego czasu – tłumaczą organizatorzy rajdu.

Inscenizacje i potyczki militarne odbyły się już m.in. we Wrocławiu, Kowarach, Karpaczu, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze i Lubawce. W sobotni wieczór rekonstruktorzy zawitali do powiatu świdnickiego – najpierw do Wieśnicy, a w niedzielę do Strzegomia. To właśnie tam odbyła się inscenizacja “Szpiedzy w mieście Striegau”.

/opr. mn/

zdjęcia udostępnione przez burmistrza Zbigniewa Suchytę