Strona główna Wydarzenia Świebodzice Święto czekolady, koncert, biegi. Świebodzice na weekend

Święto czekolady, koncert, biegi. Świebodzice na weekend

0

Moc atrakcji czeka na mieszkańców Świebodzic i gości w najbliższy weekend.

Polska Biega i ja też

Wszystkich fanów ruchu na świeżym powietrzu miasto zaprasza do udziału w akcji “Polska Biega i Ja też”, która odbędzie się w dniu 1 czerwca 2019 r. (sobota). Zapisy startują na Świetlicy Środowiskowej “Tęczowa Gromada” o godz. 11:30 i potrwają do 13:30. Start biegu zaplanowano na godz. 13:45.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, certyfikat uczestnictwa oraz wodę mineralną. A po przebiegnięciu dystansu 2 km organizatorzy zapraszają do udziału w Święcie Czekolady w Parku Miejskim, gdzie trasa biegu będzie miała swoją metę.

Ekoczeko – nadchodzi Święto Czekolady

Miasto Świebodzice oraz ZPC Śnieżka S. A. zapraszają na najsłodsze wydarzenie miejskie. 1 czerwca w godzinach: 14:00-19:00 Park Miejski zamieni się w krainę czekoladą płynącą. Tym razem impreza odbędzie się pod hasłem Ekoczeko.

W programie zaplanowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców w każdym wieku m. in. zumba, joga na trawie, warsztaty, konkursy, przedstawienie Natura interaktywnie oraz wiele, wiele innych. W trakcie Święta Czekolady o godzinie 14:00 odbędzie się finał akcji Polska biega i ja też.

Partnerami wydarzenia są Ekopraktyczni.pl oraz ZGK Świebodzice Sp. z o. o.

Koncert organowy w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego IM. Christiana Schlaga

Wszystkich miłośników muzyki organowej Miasto Świebodzice i Fundacja Dobrej Muzyki zapraszają na koncert inauguracyjny IV Międzynarodowego Festiwalu Organowego IM. Christiana Schlaga “Cztery ręce cztery nogi”.

Koncert zaplanowano na 2 czerwca 2019 r. (niedziela) o godzinie 19:00 w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Świebodzicach. Koncert ten jest jednym z wydarzeń obchodów jubileuszu 740 – lecia nadania Świebodzicom praw miejskich.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Christian Schlag był założycielem świdnickiej fabryki organów. Wysokiej jakości instrumenty firmy Schlag und Söhne odznaczają się bardzo miękkim brzmieniem, co odróżnia je od innych produkowanych w podobnym czasie. Wielu znawców twierdzi, że to świdnickie organy ukształtowały krajobraz muzyczny Dolnego Śląska. Chociaż fabryka nie istnieje od lat dwudziestych XX w., szacuje się, że w kraju i na świecie zachowało się łącznie około 700 zabytkowych instrumentów.

A już za tydzień – Dni Świebodzic!

Wydział PS UM w Świebodzicach