Strona główna Wydarzenia Ranking kredytów gotówkowych – gdzie po tani kredyt gotówkowy 2019?

Ranking kredytów gotówkowych – gdzie po tani kredyt gotówkowy 2019?

0

Ranking kredytów gotówkowych, o ile jest aktualny, pomoże kredytobiorcy wytypować bank, w którym będzie mógł zaciągnąć kredyt gotówkowy z najkorzystniejszymi parametrami cenowymi.

Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel, przeznaczając pozyskaną z banku kwotę na wakacje, remont domu, organizację ceremonii ślubnych i tym podobne przedsięwzięcia. Bank nie ingeruje w to, jak spożytkowane są pieniądze z kredytu gotówkowego. Przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty takiego zobowiązania na pewno pomoże klientowi spis dostępnych obecnie ofert Jeśli interesuję Cię tani kredyt gotówkowy – ranking kredytów gotówkowych Totalmoney.pl będzie prawdopodobnie najlepszym sposobem na znalezienie atrakcyjnej oferty. Na jakie kwestie trzeba zwrócić uwagę w jego przypadku?

Umowa kredytu gotówkowego
W ofertach kredytowych banków w Polsce podstawowym produktem jest zwykle kredyt gotówkowy. Jest to kredyt dowolnego przeznaczenia, udzielany na podstawie umowy kredytowej, regulującej prawa i obowiązki kredytodawcy i kredytobiorcy.

Podstawą udzielania takich kredytów jest ustawa Prawo bankowe, która określa, że na podstawie umowy kredytowej bank, występując w roli kredytodawcy, udziela klientowi kredytu, który powinien być spożytkowany na cele dowolne. Kredytobiorca z kolei zobowiązuje się do spłaty kredytu wraz z odsetkami i innymi opłatami w terminach wskazanych w umowie kredytowej lub harmonogramie spłaty dołączonym do kontraktu.

Tryb udzielania kredytów gotówkowych
Najczęściej kredyty gotówkowe są zobowiązaniami, które nie wymagają od klientów ustanawiania jakiegokolwiek zabezpieczenia spłaty. Można je zaciągnąć w ramach uproszczonego procesu kredytowania, choć bank za każdym razem będzie musiał sprawdzić, czy klient charakteryzuje się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową oraz czy ma dobrą historię kredytowania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). W bazach BIK-u są wpisywane informacje o wszystkich kredytobiorcach i części pożyczkobiorców w Polsce, niezależnie od tego, czy spłacają swoje raty kapitałowo-odsetkowe w terminie, czy spóźniają się z ową spłatą.

Jeśli klient charakteryzuje się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową, obliczaną na podstawie dokumentów dochodowych lub oświadczenia klienta w kwestii wysokości osiąganych dochodów miesięcznie, a przy tym może pochwalić się dobrą historią kredytowania w BIK-u, bez większych problemów otrzyma zgodę od banku na udzielenie kredytu gotówkowego.

Jak wybrać bank-kredytodawcę?
Problemem, przed jakim stają klienci chcący zaciągnąć kredyt gotówkowy, jest wybór banku, w którym się zapożyczą. Z uwagi na fakt, że ofert kredytów gotówkowych jest na polskim rynku bankowym sporo, trudno jest z miejsca dokonać wyboru kredytu gotówkowego. Trzeba rozważyć i porównać ze sobą co najmniej kilka ofert kredytów gotówkowych. Nie trzeba tego robić samodzielnie. Pomocny w takim przypadku okazuje się ranking kredytów gotówkowych. Ważne, aby był on tworzony przez osoby kompetentne, na podstawie rzeczywistych ofert pozyskanych z banków.

Aktualny ranking kredytów gotówkowych na wiosnę 2019
Na stronie Totalmoney.pl w każdym miesiącu tworzone są aktualne rankingi kredytów gotówkowych i nie tylko. W rankingu tym są umieszczane oferty kredytów gotówkowych dla modelowego klienta. Dotyczą one ofert kredytów na kwotę 20 000 zł, gdzie okres kredytowania wynosi 48 miesięcy. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się oferty:

1. Citi Handlowy Pożyczka Gotówkowa – oprocentowanie nominalne w skali roku 5,99 proc., RRSO 9,6 proc., prowizja 6 proc., całkowita kwota do spłaty 23 893,70 zł, czyli koszty wyniosą 3 893,70 zł, a rata miesięczna 497,79 zł;

2. Bank BNP Paribas Kredyt gotówkowy – oprocentowanie nominalne w skali roku 4,4 proc., RRSO 11,54 proc., prowizja 11,9 proc., całkowita kwota do spłaty 24 448,08 zł, czyli koszty wyniosą 4 448,08, a rata miesięczna 509,33 zł;

3. Alior Bank Pożyczka online – oprocentowanie nominalne w skali roku 6,9 proc., RRSO 11,61 proc., prowizja 0 proc., całkowita kwota do spłaty 24 829,09 zł, czyli koszty wyniosą 4 829,09 zł, a rata miesięczna 517,27 zł;

4. Santander Bank Polska Tańszy Kredyt Gotówkowy – oprocentowanie nominalne w skali roku 7,99 proc., RRSO 11,84 proc., prowizja 5,99 proc., całkowita kwota do spłaty 24 835,47 zł, czyli koszty wyniosą 4 835,47 zł, a rata miesięczna 517,41 zł;

5. PKO Bank Polski Mini Ratka – oprocentowanie nominalne w skali roku 8,99 proc., RRSO 12,98 proc., prowizja 5,99 proc., całkowita kwota do spłaty 25 315,80 zł, czyli koszty wyniosą 5 315,80 zł, a rata miesięczna 527,41 zł;

6. Eurobank Kredyt gotówkowy – oprocentowanie nominalne w skali roku 8,5 proc., RRSO 13,37 proc., prowizja 7,46 proc., całkowita kwota do spłaty 25 427,58 zł, czyli koszty wyniosą 5 427,58 zł, a rata miesięczna 529,74 zł.

Na co zwrócić uwagę w rankingu kredytów gotówkowych?
Mając przed sobą aktualny ranking kredytów gotówkowych, warto sprawdzić w nim nie tylko to, który bank i jaka oferta znajdują się na pierwszym miejscu, ale jakie parametry mają określone oferty. Trzeba zwrócić uwagę na wysokość łącznych kosztów kredytowania oraz RRSO – rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania – które łączą w sobie wszystkie koszty ponoszone przez kredytobiorcę przy zaciąganiu kredytu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGóry i Mazury przy ul. Sportowej [FOTO]
Następny artykułPierwsze oficjalne mistrzostwa pływackie w gminie Świdnica