Strona główna Wydarzenia Marcinowice Rajdowe zmagania tylko w sobotę. Przez wybory

Rajdowe zmagania tylko w sobotę. Przez wybory

0

Nie przez cały weekend, a jedynie w sobotę rozgrywane będą zawody Rally Masters Sobótka 2019. Rajdowa rywalizacja została ograniczona do jednego dnia z uwagi na niedzielne wybory do Parlamentu Europejskiego. Przypominamy o możliwych utrudnieniach w ruchu dla części mieszkańców gminy Marcinowice i turystów zmierzających pod Ślężę.

Pierwotnie planowano, że impreza odbędzie się w dniach 25-26 maja. – Niestety, ale zamiast spędzić rajdowy weekend w Sobótce, przyjdzie nam ograniczyć wszystko do jednego dnia, czyli soboty. Mimo posiadanych wszelkich wymaganych formalnych zgód na organizację rajdu Rally Masters w Sobótce, na niespełna tydzień przed rozpoczęciem rajdu, zostaliśmy zmuszeni do odwołania niedzielnych startów. Powód? Wybory do Europarlamentu Europejskiego. Nie ukrywamy rozczarowania, zwłaszcza, że spełniliśmy wszelkie formalności, a w międzyczasie uzyskaliśmy oficjalną zgodę na organizację dwudniowego rajdu. Niemniej, politykę zostawmy politykom… – mówią organizatorzy.

Rajd w Sobótce to pierwsza z czterech części tegorocznego Rally Masters. W dniach 22-23 czerwca zawodnicy powalczą w Jaworze, a następnie w Świdnicy (7-8 września) i w Zieleńcu (4-5 października).  Na rajdowców czeka siedem odcinków specjalnych – Koniczynka (1,40 km) i trzykrotnie przejeżdżane oesy: Sulistrowice (1,75 km) i Tąpadła (1,95 km).

Z harmonogramem imprezy oraz listą zgłoszeń można się zapoznać na stronie rallymasters.pl.

/opr. mn/