Strona główna Wydarzenia Strzegom Poligon klas mundurowych

Poligon klas mundurowych

0

Licealiści z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, od wtorku  uczestniczą w szkoleniu unitarnym w Bazie Lotniczej Baryt. Zajęcia przygotował sierżant Jan Kusek, legenda 62. Kompani Specjalnej, wychowawca kilku pokoleń komandosów.

Uczniowie doświadczyli pierwszego zderzenia dotychczasowych wyobrażeń o wojsku z trudem żołnierskiej służby. Program obejmuje: szkolenie z regulaminów wojskowych, składanie i rozkładanie AK 47, zapoznanie się z różnymi rodzajami broni będącymi na wyposażeniu WP, strzelanie z AK 47 na strzelnicy, poznanie środków ochrony przed bronią masowego rażenia,, ćwiczenia piechoty z wykorzystaniem transportera opancerzonego, ćwiczenia wytrzymałościowe, ćwiczenia taktyki w terenie.

Licealiści śpią w namiotach, uczestniczą w porannych zaprawach, zajęciach poligonowych – bez względu na pogodę. Opiekę nad licealistami sprawują wychowawcy klas mundurowych: Małgorzata Chęcińska i Przemysław Stempniewicz.

 Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu jest jedyną szkołą w powiecie świdnickim, która, w nowym roku szkolnym 2019/2020, otwiera klasę mundurową.

/LO Strzegom/

Poprzedni artykułŚwidniczanka walczyła o wielki finał Mistrzostw Polski
Następny artykułDni Świdnicy także na sportowo