Strona główna 112 Po pijaku wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 2,5 promila

Po pijaku wsiedli za kierownicę. Rekordzista miał 2,5 promila

6

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tylko wczoraj na terenie powiatu świdnickiego policjanci wyeliminowali z ruchu aż 3 takich kierowców.

20 maja funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach pełniąc służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej 53-letnią kierującą samochodem osobowym marki Hyundai. Badanie stanu trzeźwości kierującej wykazało, że w organizmie miała blisko 2,2 promila – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Tego samego dnia na terenie Świdnicy zatrzymany został 43-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Opel, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Również w poniedziałek w ręce policji wpadł 42-latek, który po pijaku jechał samochodem marki Ford. – Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę samochodu, mimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i okazał się osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności – dodaje Ząbek.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

/KPP Świdnica, opr. mn/