Strona główna Wydarzenia Strzegom Oto najlepsi matematycy w powiecie!

Oto najlepsi matematycy w powiecie!

0

35 uczniów z liceów i techników powiatu świdnickiego wzięło udział w IX Powiatowym Konkursie Matematycznym, którego organizatorem był świdnicki Zespół Szkół Mechanicznych. 1. miejsce ex aequo zajęli Mateusz Drąg z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy oraz Paweł Balawender z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

Wraz z Kingą Kępą z II LO w Świdnicy, która w konkursie zajęła trzecie miejsce, uczniowie będą reprezentować powiat świdnicki w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym.

Z sukcesu swoich wychowanków cieszą się pedagodzy z obu szkół. – 7 uczniów II LO zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce IX Powiatowego Konkursu Matematycznego. Miejsca naszych uzyskane przez naszych uczniów: 1- Mateusz Drąg,  3 – Kinga Kępa, 5 – Dominika Janczyszyn, 6 – Jędrzej Kulak, 8 – Hanna Kusideł i Konrad Sosnowski, 10 – Paula Kaczmarczyk – wyliczają przedstawiciele „Banacha”.

Paweł Balawender, uczeń klasy matematyczno – fizycznej i informatycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zajął 1. miejsce (ex aequo z uczniem II LO) i znalazł się w grupie licealistów reprezentujących powiat świdnicki w konkursie międzypowiatowym. To kolejne zwycięstwo Pawła na niezwykle trudnym polu królowej nauk – gratulowali sukcesu pedagodzy ze Strzegomia.

/mn/

fot. II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Poprzedni artykułPodpalono pojemniki na segregowane śmieci. Ostry komentarz prezydent
Następny artykułAmatorzy staną do walki. W weekend czas na Rally Masters! [VIDEO]