Strona główna Wydarzenia Strzegom Olszowa w Strzegomiu do remontu

Olszowa w Strzegomiu do remontu

0

Firma „DROG-ZIEM” ze Stanowic zajmie się przebudową ulicy Olszowej w Strzegomiu. Inwestycja pochłonie blisko 5 mln złotych.

Planowany remont został podzielony na dwa zadania – przebudowę głównego ciągu ulicy Olszowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 374 (przy Lidlu) do firmy Drobiarskiej Sp. z o. o. oraz przebudowę pętli autobusowej przy ulicy Brzozowej.

W ramach realizowanych robót budowlanych wykonana zostanie: nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-bitumicznej oraz chodników z kostki betonowej. W ramach inwestycji powstanie również sieć kanalizacji deszczowej i nowe oświetlenie typu LED. Przebudowane zostaną ponadto zjazdy do nieruchomości, fragmentami wykonane zostanie również pobocze gruntowe.

Zakończenie remontu ulicy ma nastąpić do 31 października, natomiast prace przy przebudowie pętli mają zakończyć się do 30 czerwca 2020 roku. Planowany koszt inwestycji to około 5 mln zł, z czego połowa pochodzić będzie z budżetu państwa.

To świetna wiadomość dla wszystkich mieszkańców ul. Olszowej w Strzegomiu. Chcę podziękować władzom Strzegomia za wszelkie działania i niezwykłą determinację w realizacji tej ważnej inwestycji drogowej – podkreśla strzegomski radny, Paweł Rudnicki.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułPlanowanie zakupów w internecie coraz bardziej popularne
Następny artykułCzterech pijanych podczas „trzeźwego poranka”