Strona główna Wydarzenia Żarów Nowa ścieżka rowerowa zalana i uszkodzona

Nowa ścieżka rowerowa zalana i uszkodzona

1

Najprawdopodobniej z powodu załamania rury odprowadzającej wodę deszczową doszło do podmycia i uszkodzenia ścieżki rowerowej na ulicy Modrzewiowej w Żarowie. Trasa dla jednośladów powstała w 2018 roku. Żarowski magistrat zapowiada już podjęcie stosownych działań i naprawę zniszczeń.

Z prośbą o interwencję w sprawie uszkodzonej ścieżki zwrócił się jeden z mieszkańców Żarowa. Na nadesłanych przez niego zdjęciach widać, że na rowerową trasę została naniesiona spora warstwa ziemi i piachu, natomiast nawierzchnia samej ścieżki została podmyta.

Uszkodzenie nastąpiło w skutek prawdopodobnego załamania rury deszczowej odprowadzającej wodę deszczową z ul. Modrzewiowej. Rozebranie wjazdu z kostki betonowej wykonał jeden z mieszkańców, aby uniknąć zalewania swojej posesji wodą opadową – tłumaczy Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie. Jak dodaje, Urząd Miejski prowadzi rozmowy z właścicielem jednej z nieruchomości przy ulicy Modrzewiowej, aby przez jego posesję wykonać nowe odprowadzenie wody deszczowej, odtwarzając przy tym uszkodzony zjazd w ciągu ścieżki rowerowej.

Trasa na ulicy Modrzewiowej została otwarta w sierpniu 2018 roku. Wybudowano ją w ramach większego projektu, obejmującego także drogi rowerowe na ulicach: Armii Krajowej, Alei Korczaka, Wiejskiej, Chrobrego, Krasińskiego, na polnej drodze między ulicami Armii Krajowej a Przemysłową, Przemysłowej, Sikorskiego, Ogrodowej, Mickiewicza, Cembrowskiego, Dębowej, Słowiańskiej, Talowskiego, Bukowej, Świerkowej, Wierzbowej, Jodłowej, Brzozowej i Jaworowej. Inwestycja pochłonęła ponad 5 mln 114 tys. złotych i została dofinansowana ze środków unijnych.

/mn/

zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułCmentarz przy Kościele Pokoju znów zasypany śmieciami [FOTO]
Następny artykułWiercenie w betonie – jak robić to najskuteczniej?