Strona główna Wydarzenia Świdnica Matematyczne zmagania w SP 1

Matematyczne zmagania w SP 1

0

Już po raz piętnasty został rozegrany Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Pitagoras”. Organizatorem tegorocznej edycji była po raz kolejny SP nr 1, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwały  Agnieszka Ziomek, Anna Kaźmierska i Agnieszka Tchorowska-Miszkuro.

Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie intuicji matematycznej, popularyzację nowych, ciekawych zadań, a także umożliwienie uczniom- szczególnie uzdolnionym matematycznie – sprawdzenia swoich wiadomości w ramach rywalizacji międzyszkolnej. Udział w konkursie umożliwił uczniom osiągnięcie satysfakcji i radości z sukcesu, a także ułatwił integrację zarówno środowiska uczniowskiego, jak i nauczycielskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 12-stu uczestników z sześciu świdnickich szkół. Finaliści konkursu zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, po dwóch z każdej placówki.

Uczestnicy musieli się zmierzyć z dziesięcioma zadaniami (7 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte) w ciągu 60 minut. Jak na etap finałowy przystało – zadania nie były proste.

Laureatami XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Pitagoras” 2019 zostali:

I MIEJSCE: KACPER MAŁODOBRY – Szkoła Podstawowa nr 1

II MIEJSCE: BARTOSZ TARNOWSKI – Szkoła Podstawowa nr 6

III MIEJSCE: WERONIKA GARSTKA – Szkoła Podstawowa nr 105

/SP nr 1/

Poprzedni artykułWirtualny spacer po strzegomskim liceum
Następny artykułZadbaj o formę i trenuj z Rozumem [ROZWIĄZANIE KONKURSU]