Strona główna Sport Siatkówka Jubileuszowy sezon zakończony. TKKF Żarów dominatorem rozgrywek

Jubileuszowy sezon zakończony. TKKF Żarów dominatorem rozgrywek [FOTO]

0

Dobiegły końca rozgrywki jubileuszowej – 50. edycji Powiatowej Ligi TKKF w siatkówce, najstarszych amatorskich i cyklicznych rozgrywek na Dolnym Śląsku. Na starcie znalazło się sześć zespołów, w tym ekipa portalu Swdnica24.pl!

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium. Rywalizacja o trzecią lokatę była bardzo zacięta. Tyle samo punktów (15) zgromadziła czwarta drużyna – Dobro Volley Dobromierz. Świdniczanie legitymowali się na finiszu lepszym bilansem setów, a do tego wygrali oba mecze z Dobromierzem – 3:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe. Ostatecznie drugie miejsce w tym sezonie wywalczyli siatkarze Karoliny Jaworzyna Śląska, a dominatorami rozgrywek byli zawodnicy TKKF-u Żarów. Zwycięzcy zgromadzili na swoim koncie 27 „oczek” i nie przegrali żadnego spotkania. Stracili 3 punkty za mecze, których losy rozstrzygnęli dopiero w tie-break’ach.

Ceremonia zakończenia turnieju odbyła się w hali w Żarowie, tuż po zakończeniu ostatniego meczu TKKF-u z Dobro Volley Dobromierz. Faworyci wygrali ten pojedynek 3:0. – Jesteśmy zadowoleni z przebiegu naszej jubileuszowej edycji. Wszystko się udało i zakończyło w przyjaznej atmosferze. Na wszystkie drużyny czekały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Zawodnicy z trzech czołowych pozycji otrzymały dodatkowo okolicznościowe medale. Powoli myślimy o kolejnej – 51. edycji Powiatowej Ligi TKKF w siatkówce. Jeśli zdrowie dopisze wystartujemy z rozgrywkami we wrześniu/październiku 2019 roku – mówi Jan Moczała, wieloletni organizator rozgrywek.

Końcowa tabela:
1. TKKF Żarów – 10 – 27 – 30:9
2. Karolina Jaworzyna Śl. – 10 – 19 – 25:17
3. Swidnica24.pl – 10 – 15 – 21:18
4. Dobro Volley – 10 – 15 – 20:19
5. Volley Żarów – 10 – 14 – 16:20
6. Gang Volley Witoszów – 10 – 0 – 1:30

/MDvR/

Poprzedni artykułBrama grodząca wstęp do Książańskiego Parku Krajobrazowego zdemontowana
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]