Strona główna Wydarzenia Jak wybierać płytki ścienne?

Jak wybierać płytki ścienne?

0

Każdy remont wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego warto szczegółowo go zaplanować i brać pod uwagę możliwość dodatkowego zwiększenia kosztów. Osoby, które wybierają materiały dobrej jakości, choć początkowo wydają więcej, bezproblemowe użytkowanie i dłuższa eksploatacja wynagradzają różnicę w cenie. Jak odpowiednio dobrać płytki do kuchni lub do łazienki? Wszystko zależy od efektu jaki chcemy uzyskać oraz wielkości i aranżacji pomieszczenia.

Czym kierować się przy wyborze płytek?
Choć w sklepach stacjonarnych klient może zobaczyć i dotknąć konkretny model, zdecydowanie większy wybór kolorów i kształtów jest dostępny w sklepach internetowych. Warto wybierać te, które oferują możliwość zamówienia próbki i błyskawiczną wysyłkę towaru. Szeroka dostępność ułatwia indywidualne dopasowanie płytek do osobistych preferencji. Co jest istotne przy wyborze konkretnego modelu?

  • Płytki na ścianę do łazienki powinny być nie tylko solidne, ale również łatwe w utrzymaniu, pozwala to bowiem zachować efekt świeżości przez kilka lat.
  • Osoby które pragną aby ich łazienka była jasna, powinny wybierać barwy, które dobrze odbijają światło. Dobrym pomysłem jest gres szkliwiony, wyróżniający się zupełnie gładką powierzchnię, dzięki której płytki szybko schną. Często wybiera się także płytki inspirowane kamieniem lub betonem, które idealnie współgrają z aranżacją w stylu szwedzkim.
  • Rozmiar płytek jest szczególnie istotny nie tylko podczas układania, ma również wpływ na wygląd. Większość osób do niewielkich łazienek w blokach wybiera małe płytki, choć od kilku lat obserwuje się łamanie tej zasady. Okazuje się bowiem, że większe płytki równie dobrze wyglądają w mniejszych pomieszczeniach, a dzięki zastosowaniu rektyfikowanej krawędzi, wszystkie mają niemal identyczne wymiary oraz ostre krawędzie. Zastosowanie tarczy diamentowej do cięcia płytek umożliwia uzyskanie niezwykle wąskiej przerwy między kolejnymi egzemplarzami. Taki zabieg wygląda bardzo estetycznie i nowocześnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o płytkach?
Decydując się na płytki ścienne, można w szybki sposób odświeżyć pomieszczenie, co jest szczególnie istotne w przypadku np. kuchni. Należy jednak pamiętać, że do jasnych modeli zazwyczaj stosuje się jasne fugi. O ile utrzymanie w czystości płytek cechujących się gładką powierzchnią nie jest zbyt wymagające, o tyle fugi bywają bardziej problematyczne, szczególnie w okolicach kuchenki, gdzie ryzyko zabrudzenia jest największe. W takim wypadku polecane są uniwersalne kolory takie jak różne odcienie beżu lub brązu, które świetnie komponują się zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi meblami.

Poszczególne modele płytek ściennych różnią się od siebie połyskliwością. Zdecydowanie najbardziej popularne są modele matowe, które są najbardziej uniwersalne. Dostępne są również płytki z powierzchnią lekko, średnio i wysoko połyskliwą, która pięknie odbija światło. Decydując się na konkretne płytki, warto wybierać renomowane firmy mające długoletnie doświadczenie w produkcji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPlakaty wyborcze ponownie na celowniku
Następny artykułPlanowanie zakupów w internecie coraz bardziej popularne