Strona główna Wydarzenia Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki?

0

W ostatnim czasie w szkolnictwie nieustannie możemy zauważyć różnorodne reformy. Jedną z nich jest z pewnością zmiana placówek oświatowych. Aktualnie znów powrócono do ośmiu klas w szkole podstawowej, tym samym sukcesywnie zamykając wszystkie gimnazja. Ta zmiana wydawać by się mogło ma być zdecydowanie lepsza dla uczniów. Jednakże bardzo istotnym elementem jest egzamin ósmoklasisty, który stanowi zwieńczenie nauki na tym etapie szkolnictwa. Jest to istotny test wiedzy dla naszych podopiecznych, z tego powodu należy się do niego odpowiednio przygotować. Jednak w jaki sposób należy to zrobić?

Egzamin ósmoklasisty przepustką do dalszej edukacji
Bez wątpienia pierwszy poważny egzamin naszych dzieci w dzisiejszych czasach to egzamin ósmoklasisty z matematyki. To właśnie na podstawie jego wyników nasze dzieci będą mogły dostać się do wymarzonej szkoły średniej. Dlatego odpowiednio wcześnie należy się do niego dobrze przygotować. Aby dobrze to zrobić, należy przede wszystkim odpowiednio rozplanować swoją naukę. Bez wątpienia jeżeli wcześniej wszystko sobie powtórzymy i tym samym będziemy robić to systematycznie, mamy bardzo duże szanse na pozytywny wynik. Nie warto uczyć się miesiąc przed lub też iść na egzamin tylko z wiedzą, jaką zapamiętaliśmy z lekcji.

Bardzo istotne jest także aby tydzień przed egzaminem zostawić sobie czas na podsumowanie wszystkich rzeczy, których się do tej pory nauczyliśmy. Tylko dzięki temu przykładowo materiał z grudnia będziemy mieć na bieżąco nawet w kwietniu, podczas egzaminu.

Nawet jeżeli nie wszystko od razu uda nam się zapamiętać, nie powinniśmy się zniechęcać. Czasem taki sprawdzian naszej wiedzy może być dla nas bardzo wymagający, w szczególności egzamin ósmoklasisty z matematyki. Jeżeli czegoś nie potrafimy zrozumieć, warto poszukać pomocy u znajomych, nauczycieli lub też rodziny.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że wiele pytań z tego egzaminu bardzo często się powtarza i tym samym warto rozwiązać dużo próbnych arkuszy, aby dojść do wprawy oraz nauczyć się nowych rzeczy.

Koncentracja bardzo ważna
Jeżeli naprawdę zależy nam na bardzo dobrym wyniku naszego egzaminu powinniśmy pamiętać o tym, iż nasz stan emocjonalny, jak również fizyczny jest bardzo ważny. Walka ze stresem bardzo często może być trudna, a czasem wręcz niemożliwa, ponieważ jest to nasz pierwszy poważny egzamin. Jednak nie możemy być fizycznie zmęczeni, ponieważ w takim przypadku nasza koncentracja jest bardzo osłabiona i nawet jeżeli będziemy znać odpowiedzi na wszystkie pytania, czasem trudno będzie nam nawet sformułować poprawne odpowiedzi. Nie powinniśmy także grać na komputerze do późna w nocy, ponieważ nasz umysł będzie bardzo zmęczony. W szczególności nasz wynik może nie być zadowalający w przypadku egzaminu z części matematycznej.

Ponadto warto wiedzieć, jak praca i rozrywka siedząca negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie.

Aby podczas testu się nie rozpraszać, warto bezpośrednio przed wejściem na salę udać się do toalety. Dzięki temu będziemy mogli lepiej się skupić na zadaniach. Jednak jeżeli poczujemy nagłą potrzebę, warto zgłosić to komisji.

W trosce o lepszą pracę naszego mózgu przed testem powinniśmy wypić pół lub też szklankę wody. Jest to narząd, który głównie składa się z wody, dlatego dzięki temu będzie lepiej pracował, co jest potwierdzone badaniami naukowymi.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZderzenie z ciężarówką [FOTO]
Następny artykułFestyn w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy