Strona główna Wydarzenia Dobór odpowiedniego sprzętu rehablitacyjnego

Dobór odpowiedniego sprzętu rehablitacyjnego

0

Dla osób, które nigdy wcześniej nie miały żadnej styczności ze sprzętem rehabilitacyjnym, pierwsza taka styczność bywa bardzo bolesna. Nie chodzi tu jednak o ból związany z np. złamaną nogą, a o trudności w nabyciu określonego sprzętu.

Na co zwracać uwagę podczas kompletowania potrzebnego do zdrowienia sprzętu?

Co trzeba wiedzieć?

Pierwszą i najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o kompletowanie sprzętu rehabilitacyjnego, to zupełne nieoszczędzanie na nim.

Przykładowo słabej jakości stabilizator stopy może okazać się nie tylko całkowicie niewygody, co znacząco pogorszy komfort korzystania z niego, ale może on również źle wpływać na proces leczenia, poprzez nieprawidłowe podtrzymywanie określonych punktów na stopie. Efektem tego będzie zrośnięcie się uszkodzonych fragmentów kostnych nie w taki sposób, jak powinno się to stać.

Drugą sprawą jest dobieranie konkretnego rozmiaru pod własne ciało. Wiele sprzętów rehabilitacyjnych posiada bardzo szeroki zakres regulacji, jednak są wśród nich również takie, jak przykładowo orteza obojczyk, które zakresy regulacji mają bardzo wąskie i nietrudno jest w takim przypadku o pomyłkę i zakup nieprawidłowo dopasowanego sprzętu, co również skutkować będzie kłopotami w czasie leczenia.

Z tego powodu zdecydowanie najlepiej jest udać się w tym celu do stacjonarnego sklepu medycznego, aby na miejscu dokonać pomiarów i przymiarek do tego typu sprzętu.

Wózek inwalidzki dofinansowanie — czy to możliwe?

Zupełnie inną kwestią związana z doborem odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego jest sprawa ekonomiczna. Może osoby nieśledzące tego tematu na co dzień nie wiedzą, jednak chociażby taki wózek inwalidzki, który dla wielu osób jest niezbędnym narzędziem do wszystkich codziennych czynności, jest czymś niezwykle kosztownym.

Na szczęście możliwe jest wystąpienie do narodowego funduszu zdrowia o przyznanie dofinansowania na zakup takiego wózka. Warto o tym pamiętać, tym bardziej że w większości przypadków jest to sprawa czysto formalna i właściwie większość wniosków rozpatrywana jest pozytywnie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZnamy wyniki Biegu Goplany [FOTO]
Następny artykułMajowy Targ Ziemi już w niedzielę!