Strona główna Sport Jeździectwo W planie międzynarodowe i krajowe konkursy…

W planie międzynarodowe i krajowe konkursy…

0

Już w najbliższy weekend dojdzie do mocnego otwarcia sezonu WKKW w Strzegomiu. Na listach startowych jest ponad 350 koni, a do rozegrania aż 11 międzynarodowych i krajowych konkursów.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego, nazywany także jeździeckim triatlonem to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Para koń-jeździec ma do pokonania trzy próby: pełną harmonii i piękna próbę ujeżdżenia, trzymający w napięciu bieg z przeszkodami, czyli cross oraz wymagający precyzji konkurs skoków przez przeszkody.

Udział w zawodach Strzegom Spring Open zgłosiło blisko 250 zawodników z 21 krajów, w tym także z Chin, Japonii i USA. Najliczniejszą reprezentację stanowią biało-czerwoni, wśród których zobaczymy m.in. Jana Kamińskiego, aktualnego mistrza Polski. Podczas imprezy rozegranych zostanie sześć konkursów międzynarodowych i pięć krajowych o różnym stopniu trudności. Zawody będą też jedną z pierwszych szans na uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Europy Pony, które w połowie sierpnia rozegrane zostaną na hipodromie w Morawie, a także do uzyskania punktów do rankingu olimpijskiego seniorów.

Strzegom Spring Open startuje już w czwartek od próby ujeżdżenia. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu. Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne, a na dzieci czekają bezpłatne przejażdżki na kucykach. Program dostępny jest na stronie zawodów: www.eventing.strzegomhorsetrials.pl

/LKS Stragona Strzegom/

Poprzedni artykułWróciły z Mikołowa ze srebrem [FOTO]
Następny artykułO honor i przedłużenie swoich szans na utrzymanie