Strona główna Sport Inne Tuzin medali „Tygrysów” podczas Mistrzostw Polski w Będzinie!

Tuzin medali „Tygrysów” podczas Mistrzostw Polski w Będzinie!

0

Kadra SKT „Tiger” Świdnica rywalizowała w ostatni weekend podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF w Będzinie. Cały zespół spisał się rewelacyjnie i po wielu zaciętych pojedynkach wywalczył 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

Najlepiej z całego zespołu zaprezentowała się Zuzanna Klimczak, która wygrała konkurencje walki przerywanych i ciągłych oraz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych w najliczniejszej kategorii juniorów młodszych. Złote medale podczas mistrzostw zdobyli również w konkurencji układów formalnych Emilia Brodziak oraz Bogdan Kuropiatnyk. Dużo emocji dostarczyły walki juniorów, gdzie Michał Pietrzak debiutował tej kategorii wiekowej w mistrzostwach kraju. Po wygranych walkach eliminacyjnych, w finale kategorii –76 kg spotkał się z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy. Po zaciętej walce ostatecznie zajął drugie miejsce.

W skład świdnickiej drużyny weszło 17 zawodników, 6 opiekunów, 5 sędziów i 3 sekundantów. Jak podkreśla trener Tomasz Bohuszewicz, sukces na Mistrzostwach Polski to efekt pracy całego naszego zespołu, który był zaangażowany podczas okresu przygotowawczego oraz podczas zawodów.

/MDvR/

Poprzedni artykułAkrobaci Polonii znów na najwyższym stopniu podium [FOTO]
Następny artykułWybory do europarlamentu. Kto z naszego okręgu powalczy o mandat?