Strona główna Kultura Trwa Świdnicki Przegląd Muzyczny – ostatnie koncerty w sobotę

Trwa Świdnicki Przegląd Muzyczny – ostatnie koncerty w sobotę

0

Grunge, death metal i hard rock to główne składniki mieszanki, jaką w sobotę w Klubie Bolko zaserwują widzom zespoły Mindless, Collision i The Shapeless One. Będzie to ostatni z trzech koncertów prezentujących wykonawców z powiatu świdnickiego. Dwa poprzednie przyciągnęły ponad 200 osób.

MINDLESS – najnowszy i najmłodszy zespół na świdnickiej scenie muzycznej! Ich premierowe kawałki usłyszycie już wkrótce on-line i podczas koncertów. Jeśli lubicie surowe brzmienie i kapele które gustują we flanelowych koszulach to znajdziecie tutaj coś dla siebie. Skład: Kacper Kwiatkowski (perkusja), Janek Sobel (gitara, wokal), Maciek Galewski (gitara), Filip Surowiec (bas, wokal).

COLLISION – 10 lat temu wydali pierwsze demówki i zaliczyli występ na Truskawce! Później był album “We Are Dust in the Centre of Existence” (2012) a nadchodzące nagrania z “setki” w teatrze być może wywołają jego następcę? Ostatni koncert w Klubie Bolko zagrali w styczniu 2018. Skład: Paweł Wojtyra (perkusja), Grzegorz Salomon (gitara, wokal), Bartek Głodo (gitara, wokal), Krzysztof Piłat (gitara basowa).

THE SHAPELESS ONE – Wspólne uwielbienie do Black Sabbath ruszyło ich do działania i od połowy 2016 roku zaczęli szlifować kawałki swojego ulubionego bandu. W Klubie Bolko występowali tylko raz, za to w roli supportu Huntera. Poza tym, to drugi tegoroczny zespół ze Świebodzic! Skład: Jędrzej Lizakowski (gitara, wokal), Wojtek „Gładki” Bartkiewicz (gitara), Maciej „Kraken” Olędzki (wokal, bas), Tomasz „Grolu” Grolewski (perkusja).

Klub Bolko będzie otwarty od 19:00, bilety kosztują 10 zł, a kolejność występów jest następująca:
19:30 Mindless [grunge]
20:30 Collision [death metal]
21:30 The Shapeless One [hard rock]

Bartosz Łabuda, ŚOK
Zdjęcia Łukasz Moskal

opr. red.

Poprzedni artykułPrzespacerują się pod biuro minister Zalewskiej. „Okażmy solidarność z nauczycielami”
Następny artykułOstatnie dni na zgłoszenia do Plebiscytu „Gwiazdy Biznesu”