Strona główna Sport Pływanie To oni sięgnęli po medale…

To oni sięgnęli po medale… [FOTO]

0

Powoli opadają już emocje po XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice. Zapraszamy na obszerne podsumowanie imprezy, gdzie prezentujemy dokonania licznej drużyny gospodarzy, a jest się czym chwalić! 

Takiej postawy, zaangażowania, pozytywnej atmosfery w naszej drużynie nie widziałem już dawno. Wszyscy bez wyjątku skupieni przed startem, zainteresowani dobrym występem. Atutem gospodarza zawodów jest możliwość zgłoszenia większej ilości zawodników, debiutantów. Z tego przywileju skorzystaliśmy i w zawodach po raz pierwszy startowali Aleksander Kowalik, Filip Andrasz, Maria Marciszak, Hanna Ciechowska, Anna Oleśkiewicz. Gratulujemy wszystkim – mówi szczęśliwy trener Krzysztof Winiarczyk i jednoczenie naczelnik sobotnich zawodów.

 

O zawodach pisaliśmy już też TUTAJ

 

Nasza reprezentacja liczyła w sumie 51 zawodników (26 mężczyzn i 25 kobiet), zgłoszonych do 115 startów. Wystąpili: Jakub Ołdak, Sebastian Słomiński, Amadeusz Kołaczek, Martyna Borczyk, Alicja Maziar, Miłosz Knihnicki, Natalia Hoffman, Michał Matusewicz, Stanisław Tokarski, Amadeusz Kołaczek, Maciej Jachym, Paweł Hyckowski, Gracjan Giezek, Julia Chryplewicz, Filip Andrasz, Mateusz Biełous, Igor Orłowski, Mateusz Karniszewski, Emilia Cajzer, Nadia Sacher, Nadia Dańczak, Anna Oleśkiewicz, Olaf Polański, Szymon Bak, Radosław Juś, Kamila Świdnicka, Bartosz Tarnowski, Martyna Martyka, Natasza Bylińska, Maja Sacher, Maja Wołoch, Angelika Kurowska, Amelia Grudnowska, Oskar Polański, Kamil Maziar, Natalia Romanowska, Mateusz Gorczyca, Amelia Bednarz, Nadia Karch, Maria Marciszak, Hanna Ciechowska, Aurelia Świdurska, Hanna Wajsberg, Anika Kudarewska, Aleksander Kowalik, Hanna Folkman, Natalia Żemier, Oliwia Frączek, Jakub Wojtunik, Jakub Dańczak, Karol Cajzer.

 

Padło 70 rekordów życiowych. Rekiny zdobyły 39 medali (11 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych), wywalczając 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zabrakło jednego złotego krążka do miejsca na podium. Piękno sportu, gratulacje dla drużyn, które zdobyły puchary. Bardzo cieszy fakt, że na podium stanęło w sumie aż 23 naszych zawodników, jest potencjał – dodaje Krzysztof Winiarczyk. Oprócz niego opiekę nad pływakami Rekina podczas zawodów sprawowali: Grzegorz Schabowski, Mariusz Piwowar, Jacek Rapczyński i Rafał Kwiatkowski. 

 

Nasi medaliści:
Maciej Jachym – złoto i srebro
Igor Orłowski – 2 brązy
Oskar Polański – 2 złota i srebro
Amadeusz Kołaczek – srebro
Tymoteusz Kołaczek – 2 brązy
Mateusz Biełous – 2 srebra
Radosław Juś – złoto
Mateusz Gorczyca – brąz
Gracjan Giezek – brąz
Szymon Bak – srebro
Sebastian Słomiński – srebro
Michał Matusewicz – brąz
sztafeta w składzie Hyckowski, Knihnicki, Tokarski, Ołdak – brąz
Alicja Maziar – złoto, srebro i brąz
Kamila Świdnicka – złoto i srebro
Angelika Kurowska – złoto i brąz
Hanna Wajsberg – 3 brązy
Martyna Borczyk – 2 złota i srebro
Julia Chryplewicz – złoto
Natalia Hoffman – brąz
Emilia Cajzer – złoto i srebro
Martyna Martyka – brąz
Amelia Bednarz – brąz
Aurelia Świdurska – brąz

 

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika swojego rocznika, miejsca na podium zajęli:
Alicja Maziar – 3. miejsce
Kamila Świdnicka – 2. miejsce
Hanna Wajsberg – 3. miejsce
Maciej Jachym – 1. miejsce
Igor Orłowski – 3. miejsce

/MDvR, FOTO: Sebastian Biały – www.swiebodzice.info/

Poprzedni artykułMłodzicy wkraczają do walki o medale MP!
Następny artykułOskar potrzebuje pomocy