Strona główna Wydarzenia Świdnica „Świdnica na rowery” po raz czwarty. Ruszyły zapisy

„Świdnica na rowery” po raz czwarty. Ruszyły zapisy

1

Ruszyły zapisy chętnych do udziału w lubianej przez świdniczan akcji „Świdnica na rowery”, która w tym roku odbędzie się w niedzielę, 12 maja i tradycyjnie zainauguruje sezon turystyczno-rekreacyjny w mieście.

Celem akcji „Świdnica na Rowery” jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://tiny.pl/trq66

Internetowe zapisy chętnych już się rozpoczęły i potrwają do poniedziałku, 6 maja, do północy. – Dla pierwszych 1000 uczestników, którzy zapiszą się do udziału w akcji, a następnie wezmą w niej aktywny udział, czyli przejadą wspólnie z nami trasą rajdu, przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki. Zapisy pozwalają na wskazanie preferowanego rozmiaru koszulki, a także wcześniejsze odebranie opasek startowych oraz kuponów, które będzie można pobrać od środy, 8 maja do soboty, 11 maja w Wieży Ratuszowej w godzinach od 10.00 do 18.00 lub w dniu rajdu od godz. 9.00 do 9.45 w puntach przy Bosmanacie. Założona na rękę opaska, podobnie jak w ubiegłym roku, upoważniać będzie do odbioru koszulki po odbytej trasie wspólnego rajdu, a kupon do poczęstunku i udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Podczas rodzinnego pikniku, na terenie ŚOSiR, w godzinach od 11.00 do 15.00, dla wszystkich uczestników, którzy zapiszą się przez formularz, zaplanowane zostały konkursy z nagrodami, wśród których są, m.in.: sprzęt rowerowy, książki, vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Świdnicy i obiektów leżących na obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wypełnienie formularza jest proste – uczestnik dokonuje zgłoszenia, podaje rozmiar koszulki, potwierdza zapoznanie się z regulaminem oraz wyraża zgodę na upublicznienie swojego wizerunku. W przypadku biorących udział w rajdzie rodzin oznacza to, że należy wypełnić odrębny formularz dla każdego członka rodziny osobno. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać internetowo, będzie mógł tego dokonać 45 minut przed wyruszeniem rajdu, w punkcie przy Bosmanacie. Osobom zapisującym się dopiero w dniu rajdu  organizatorzy nie są w stanie zagwarantować pamiątki w postaci koszulki. Dlatego zachęcamy wszystkich do jak najszybszego zgłoszenia udziału poprzez formularz oraz zapoznania się z regulaminem akcji – dodaje Jacek Piekunko, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Rajd rowerowy startuje 12 maja o godz. 10.00 spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka, gdzie o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka uczestników. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w Wieży Ratuszowej, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa rajdu wynosi ok. 8,5 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska. Trasę przejazdu ilustruje poniższa mapka.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRadosnych Świąt Wielkanocnych!
Następny artykułRajdowe święto już za niespełna tydzień!