Strona główna Sport Siatkówka Seniorska drużyna siatkówki mężczyzn ponownie w Świdnicy?

Seniorska drużyna siatkówki mężczyzn ponownie w Świdnicy?

0

W ostatnich dniach marca w stolicy kraju odbyły się V Amatorskie Mistrzostwa Polski w siatkówce mężczyzn. Nasze miasto reprezentowała drużyna Atomówki Świdnica w składzie: Piotr Hendżak (kapitan), Maciej Kurnicki, Filip Slatan, Jakub Popławski, Jakub Borowy, Jakub Wiśniewski, Tomasz Knecht, Bartosz Lukaszczyk i Adrian Smagło.

Na 24 startujące zespoły, świdniccy siatkarze zajęli wysokie 9. miejsce. Drużyna rozegrała pięć meczów, wygrywając trzy spotkania i notując dwie porażki. Rozpoczęliśmy o porażki 1:2 z Białą Piską, następnie wygraliśmy z Canarinios 2:0 i Tygrysami Strzelin 2:0. W 1/8 finału nasi zawodnicy ulegli Cichociemnym 0:2, a w starciu o 9. lokatę po raz drugi zwyciężyliśmy Tygrysy Strzelin (2:0). Na duże słowa uznania zasługują szczególnie dwie wygrane z III-ligowymi zawodnikami Tygrysów Strzelin, którzy na koniec rozgrywek ligowych zajęli wysokie 3. miejsce.

Po raz kolejny rodzi się w Świdnicy pomysł na stworzenie seniorskiej drużyny ligowej w męskim wykonaniu. Wszyscy zawodnicy są wychowankami UKS (KPS) Świdnica. Niestety bez wsparcia sponsorskiego, KPS nie może sam udźwignąć utrzymania drużyny w III lidze. Sukcesy jakie osiągali chłopcy grając w grupach młodzieżowych, mogą przełożyć się na siatkówkę seniorską. Bardzo silne rozgrywki męskie TKKF, które od kilkudziesięciu lat goszczą na parkietach Świdnicy i nie tylko, są dowodem, że siatkówka w naszym mieście może osiągnąć sukces i być bardzo dobrym promotorem. Pamiętamy sekcję męską przy Polonii Świdnica, takie nazwiska jak Salamonik, Wolan, Małodobry, czy znakomity trener Jerzy Walczak nie są obce w środowisku siatkarskim. Pamiętamy też Dorsów i Dekorię, która nie tak dawno gościła na parkietach III ligi. Zawsze niestety względy finansowe nie pozwalały na rozwój, a przecież w naszym mieście zamieszkuje mistrz świata Bartosz Kurek. Mamy już wychowanka, który od przyszłego sezonu prawdopodobnie będzie bronił barw II ligowej drużyny ze Śląska. Można ten potencjał wykorzystać i wskrzesić seniorską siatkówkę w naszym mieście – mówi Piotr Godula, trener KPS-u Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułZmagania z królową sportu [FOTO]
Następny artykułZa oknem stawiają im maszt. Mieszkańcy wzburzeni. Wójt gminy: nikt o zdanie nas nie pytał [FOTO]