Strona główna Sport Inne Poprawił w Czechach swoje rekordy życiowe

Poprawił w Czechach swoje rekordy życiowe

0

Za młodym, utalentowanym świdniczaninem kolejne udane występy na sportowej arenie. 11-letni Adaś Chodyniecki specjalizujący się w speedcubing’u z powodzeniem wziął udział w marcowych zawodach Kostelec Open, rozgrywanych w czeskim Cervenym Kostelcu.

Przypomnijmy, że speedcubing to dyscyplina, w której zawodnicy układają kostkę Rubika i inne kostki logiczne – w tym 12-ścienną kostkę Megaminx na czas. Nasz zawodnik poprawił w Czechach aż osiem swoich rekordów osobistych, dotarł do finału w kilku konkurencjach (2x2x2, skewb, pyraminx). W skewbie zajął ostatecznie czwarte miejsce w finale ze średnią życiową 4,77 sek. – Adaś był bardzo niezadowolony z czwartego miejsca, choć rezultat był na prawdę bardzo dobry i pokazuje stały, duży progres. Podobnie sytuacja wygląda w innych konkurencjach. W singlu klasycznej kostki 3x3x3, Adaś po raz pierwszy osiągnął wynik poniżej 10 sekund, a dokładnie 9,48 sek. – komentuje Anna Chodyniecka, mama Adasia.

Mimo, iż zawody odbyły się w niewielkiej miejscowości, to w czeskim Cervenym Kostelcu wystąpili zawodnicy z aż ośmiu krajów. Na starcie pojawił się także tata Adasia, który od jakiegoś czasu dzieli pasję syna.

/MDvR/

Poprzedni artykułSłoń w loży. Nietypowy pejzaż w Kościele Pokoju
Następny artykułUczniowie „Czwórki” najlepsi na Dolnym Śląsku