W ręce świdnickiej policji wpadł kolejny nierozważny kierowca. Zatrzymany 29-latek jechał nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też bez uprawnień.
– 29 marca tuż przed północą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot 206 w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało ponad 1,50 promila alkoholu w jego organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Podczas kontroli okazało się, że 29-latek nie powinien siadać za kierownicą także z innego powodu. – Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało, że kierowca miał wydaną w 2016 roku przez Starostę Powiatu Świdnickiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Ząbek.
Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
/KPP Świdnica, opr. mn/









![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)
![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)