Strona główna 112 Pijany i z zakazem kierowania. Próbował uciekać przed policją

Pijany i z zakazem kierowania. Próbował uciekać przed policją

0

Ponad 2,3 promila miał 32-letni kierowca, który ucieczką próbował uniknąć policyjnej kontroli. Jak się później okazało, mężczyzna był nie tylko kompletnie pijany, ale miał też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy tuż po godz 1.30. Funkcjonariusze ogniwa interwencyjno-patrolowego komisariatu policji w Żarowie zauważyli jadący samochód osobowy marki Ford i niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Zachowanie kierującego na drodze wskazywało, iż może on być nietrzeźwy. Kiedy policjanci zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe – opowiada Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Na widok mundurowych kierowca ruszył w ucieczkę, jednak został szybko zatrzymany. – Okazało się, że 32-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 2,30 promila alkoholu w organizmie – dodaje Ząbek.

To nie jedyne co 32-latek miał na sumieniu. Mężczyzna zdecydował się na jazdę samochodem pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy i za to również usłyszy zarzut. – Sprawca odpowie również za niezatrzymanie samochodu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 – wylicza rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZ tęsknoty przepiłował kraty
Następny artykułÓsmoklasiści zmierzyli się z matematyką [FOTO][ARKUSZ]