Strona główna Kultura Oto najpiękniejsze pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne w Jaworzynie Śląskiej

Oto najpiękniejsze pisanki, palmy i ozdoby wielkanocne w Jaworzynie Śląskiej

0

92 prace plastyczne zgłoszono do XX edycji Konkursu Wielkanocnego zorganizowanego przez Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej. Spośród nich wybrano najpiękniejsze pisanki tradycyjne, palmy wielkanocne oraz ozdoby wielkanocne.

Jury, w którego skład tradycyjnie weszli pracownicy i instruktorzy SOKiBP byli pod ogromnym wrażeniem poziomu prac, które z roku na rok coraz bardziej zachwycają estetyką i zaskakują nowymi technikami wykonania.

OZDOBA WIELKANOCNA

Kategoria przedszkole:

I MIEJSCE ex aequo:

  • Nadia Dobosz, kl. „0”, SP Stary Jaworów, op. Urszula Soboczyńska
  • Michalina Góra, op. Anna Góra

II MIEJSCE eq aequo:

  • Malwina Mitura, 6 lat, Przedszkole Jaworzyna Śl., op. Roksana Sowńska-Ćwikla,
  • Gabriela Sobaszek, op. Magdalena Sobaszek

Wyróżnienia:

  • Weronika Jachowicz, SP Pastuchów, op. Ewa Kaszubowska
  • Bartłomiej Murawski, kl. „0”, op. Marta Murawska
  • Brajan Wojtkowiak, klasa „0”, Przedszkole Jaworzyna Śl.

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-IV:

I MIEJSCE – Wiktor Dziubak, 10 lat, SP Stary Jaworów
II MIEJSCE – Zofia Sadkowska, kl. II, op. Magdalena Sadkowska
III MIEJSCE – Hania Romaniecka, kl. I, op. Małgorzata Sikorska

Wyróżnienia:

Bartłomiej Cieślak, op. Joanna Cieślak
Sandra Brózda, kl. III, SP Stary Jaworów, op. Anna Hendżak
Maria Kapuścińska, kl.I, op. Katarzyna Kapuścińska
Maja Poniewska, 10 lat, SP Stary Jaworów

Kategoria szkoła podstawowa klasy V-VIII i III gimnazjum:

I MIEJSCE – Oliwia Kutyła, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska
II MIEJSCE – Anna-Maria Michalska, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska
III MIEJSCE ex aequo:

  • Wiktoria Beker, 11 lat, SP Stary Jaworów, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska,
  • Aleksandra Cichocka, kl. VII, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska

Wyróżnienia:

  • Kacper Prymas, kl.VII, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro- Kulaszewska
  • Julia Plizga, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro- Kulaszewska
  • Aleksandra Słomska, kl. VII, SP Pastuchów, op. Dorota Czyczerska
  • Natalia Soboczyńska, gimnazjum, op. Agnieszka Gałka
  • Oliwia Banasik, kl. V, SP Pastuchów, op. Dorota Czyczerska
  • Patrycja Mackiewicz, 12 lat, SP Stary Jaworów

Kategoria szkoła średnia i dorośli

I MIEJSCE – Sabina Michalska
II MIEJSCE – Justyna Mydlarska

TRADYCYJNA PISANKA

Kategoria przedszkole:

I MIEJSCE ex aequo:

  • Lena Bawoł, kl. „0”, SP Stary Jaworów, op. Urszula Soboczyńska
  • Michalina Góra, op. Anna Góra

WYRÓŻNIENIE – Krzysztof Rainsz, 4 lata, op. Sabina Rainsz

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-IV:

Wyróżnienia:

  • Jagoda Sawko, kl.I, SP Jaworzyna Śląska
  • Roch Góra, op. Anna Góra
  • Aleksander Plizga, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska
  • Hania Romaniecka, kl. I, op. Małgorzata Sikorska

Kategoria szkoła podstawowa klasy V-VIII i III gimnazjum:

I MIEJSCE – Oliwia Kutyła, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro- Kulaszewska

II MIEJSCE – Sara Bawoł, 12 lat, SP Stary Jaworów

Wyróżnienia:

  • Jagoda Pacioch, 12 lat, SP Jaworzyna Śląska
  • Julia Plizga, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro- Kulaszewska
  • Damian Krajdocha, kl. VII, SP Jaworzyna Śląska
  • Kategoria szkoła średnia i dorośli

Wyróżnienie – Agnieszka Gałka

PALMA WIELKANOCNA

Kategoria przedszkole:

Wyróżnienia:

  • Julia Radkiewicz, kl. „O”, SP Stary Jaworów, op. Urszula Soboczyńska
  • Grupa „Kubusie”, 5-latki, op. Dominika Górska

Kategoria szkoła podstawowa klasy I-IV:

I MIEJSCE – Marcin Gałka, op. Agnieszka Gałka
II MIEJSCE – Łukasz Leszczyński, kl. IV, SP Jaworzyna Śląska
WYRÓŻNIENIE – Zofia Kapuścińska, kl. IV, op. Katarzyna Kapuścińska

Kategoria szkoła podstawowa klasy V-VIII i III gimnazjum:

I MIEJSCE – Kacper Kluska, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska
II MIEJSCE – Klaudia Siwarska, kl. VI, op. Daniel Polczyński
III MIEJSCE – Oliwia Kutyła, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska

Wyróżnienia:

  • Patrycja Szymczyk, 12 lat, SP Stary Jaworów
  • Julia Plizga, kl. VI, SP Jaworzyna Śląska, op. Ewa Miszkuro-Kulaszewska
  • Damian Krajdocha, kl. VII, SP Jaworzyna Śląska

Wręczenie nagród przyznanych w konkursach odbędzie się w trakcie Jarmarku Wielkanocnego, zaplanowanego na 14 kwietnia w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Jana Pawła II w Jaworzynie Śląskiej. Podczas imprezy będzie można również podziwiać wystawę nagrodzonych prac.

/SOKiBP, opr. mn/