Strona główna Wydarzenia Świdnica Sukces uczniów z SP 6

Sukces uczniów z SP 6

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy kolejny raz udowodnili wysoki poziom wiedzy i umiejętności z obszaru doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości.

Tomasz Sierzputowski 3aG, Karol Partyka 3bG oraz Patryk Kurnik 3cG zajęli pierwsze miejsce w swoim okręgu podczas eliminacji okręgowych Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości, tym samym 23 maja będą walczyć w gmachu głównym Szkoły Głównej Handlowej SGH w Warszawie o tytuł finalisty. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem MEN.

Pięćdziesięciu ośmiu uczniów z klas ósmych oraz trzecich gimnazjum przygotowywał od początku roku szkolnego doradca zawodowy Marcin Kuc. Świdnicka młodzież przystąpiła do eliminacji szkolnych rozwiązując test wiedzy obejmujący zagadnienia ekonomiczne i gospodarcze programu przedmiotu Wiedza o społeczeństwie etap III i przedsiębiorczości etap IV edukacyjny. Z eliminacji szkolnych wyłonionych zostało trzech najlepszych uczniów, którzy stworzyli drużynę reprezentującą szkołę. Świdnicka placówka została tym samym jedną ze 100 najlepszych szkół w Polsce.

W eliminacjach okręgowych uczniowie przez 7 rund prowadzili wirtualne przedsiębiorstwo, celem gry było wyłonienie najlepszych drużyn, które podejmowały właściwe decyzje o kierunkach rozwoju firmy, tak aby uzyskać jak najwyższe wyniki w rankingach i nie zbankrutować. Reprezentacji SP 6 udało się zająć 1 miejsce w swoim okręgu i tym samym zakwalifikowaliśmy się do eliminacji centralnych jako jedna z 30 placówek z całej Polski.

/Źródło SP 6 w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w świdnickiej firmie. Mężczyzna zmarł
Następny artykuł„Pracy od nas się wymaga, a zarobki to zniewaga”. Pracownicy sądu ponownie pikietowali [FOTO]