Strona główna Wydarzenia Strzegom Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do Strzegomia

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna wraca do Strzegomia

0

Trwają zawirowania dotyczące funkcjonowania strzegomskiego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, który został zamknięty 1 kwietnia. Po negocjacjach z dolnośląskim oddziałem NFZ ambulatorium wznowi działalność w weekendy i święta, natomiast od 6 maja nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie realizowana w pełnym zakresie.

Przypomnijmy, z początkiem kwietnia punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Strzegomiu został zamknięty w związku z zaprzestaniem finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia. – Po pomoc należy kierować się do Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy przy ul. Leśnej 31 tel. 74/662-27-80 lub do Szpitala Mikulicz w Świebodzicach ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3-7 tel. 74/64-19-283 – wyjaśniała Małgorzata Jurkowska, dyrektor Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy

Po kilku dniach opiekę medyczną dla mieszkańców gminy udało się jednak przywrócić. – W spotkaniu z dyrektorem NFZ Wrocław – Andrzejem Oćwieją, które odbyło się 4 kwietnia, uczestniczył burmistrz Strzegomia, dyrektor Szpitala Latawiec w Świdnicy – Grzegorz Kloc, radna Rady Miejskiej w Strzegomiu – Monika Kozłowska, na co dzień pracująca w Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych oraz była przewodnicząca tej komisji – Marta Zięba. W wyniku negocjacji z dyrektorem NFZ ustalono, że do 5 maja br. włącznie wszelkie świadczenia będą udzielane w weekendy, czyli od piątku od godz. 18.00 do poniedziałku do 8.00, oraz w święta. Od 6 maja br. nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie realizowana w pełnym zakresie – twierdzi burmistrz Zbigniew Suchyta.

Apelujemy do naszych mieszkańców o korzystanie z tej formy opieki zdrowotnej. Powodem wstrzymania finansowania świadczeń przez NFZ była niska frekwencja. Z tego ambulatorium mogą również korzystać mieszkańcy okolicznych gmin np. Udanina, czy też Jaworzyny Śl. Już wkrótce wydamy specjalne ulotki dla mieszkańców, w których szczegółowo poinformujemy o zasadach korzystania z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w naszym mieście – dodaje Suchyta.

/mn/

Poprzedni artykułEkspresowy remont drogi Bolesławice-Piotrowice? Jest przetarg
Następny artykułW sobotę chcemy powrócić na zwycięską ścieżkę! [RELACJA LIVE]