Strona główna Kultura Laureaci i wyróżnieni w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych

Laureaci i wyróżnieni w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych [FOTO]

0

Ponad 400 małych aktorów wzięło udział w jubileuszowej edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych. Po raz piętnasty do rywalizacji zaprosili Świdnicki Ośrodek Kultury i Przedszkole Miejskie nr 4. Dzisiaj jury wskazało laureatów i wyróżnionych.

Po obejrzeniu 19 spektakli jury w składzie Monika Jamro (przewodnicząca), Czesława Greś i Kazimiera Zając przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl:

– „DWIE DOROTKI” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy – Nagroda – talon o wartości 400zł ,

Pierwsze Wyróżnienie otrzymał zespół z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Świdnicy za przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”- Nagroda – talon o wartości 300zł

 Drugie  Wyróżnienie otrzymał zespół z  Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za przedstawienie „BAŚŃ O SMOKU Nagroda – talon o wartości 150zł

Wyróżnienia równorzędne Nagroda – talon o wartości 100zł otrzymały następujące placówki:

1.Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 6  w Świdnicy

    za przedstawienie „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”

2.Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” w Świdnicy

    za przedstawienie  „RZEPKA”

Przedszkole Miejskie Nr 6 w Świdnicy
za przedstawienie „CZERWONY KAPTUREK”

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Calineczka” w Świdnicy
za przedstawienie „CALINECZKA”

5 Przedszkole Miejskie Nr 4 w Świdnicy za przedstawienie

„ZMARTWIENIE DESZCZOWEGHO KRÓLA”

6.Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” w Świdnicy

   za przedstawienie  „THE SMARTEST GIANT IN TOWN”

Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Piątka” w Świdnicy
za przedstawienie „W KRAINIE SZCZĘSCIA”

Przedszkole Fundacji „UT UNUM SINT” w Świdnicy
za przedstawienie „ SMOK ROCK”

Ponadto Jury przyznało Wyróżnienia indywidualne które otrzymują :

1.Lilianna Grzebieniak  z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać”

2.Dominik Synkowski   z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Kota”

3.Ernest Turolski           z Przedszkola Miejskiego nr14 za postać „Psa”

4.Katarzyna Leciejewska z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać           „Afrykańskiego Czerwonego Kapturka”,

5.Adam Koniuch z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać  Wilka      6.Nadia Lusa    z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr16 za postać  „Czerwonego      Kapturka „

7.Aleksander Żędzianowski  z Przedszkola Miejskiego nr1 za postać  „Stracha na wróble”

8. Maria Miłkowska z Przedszkola Niepublicznego „WESOŁA PIĄTKA”

9.Tomasz Bryndza z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać  Tomka

10.Hanna Knap z Przedszkola Miejskiego nr15 za postać  „Kasi”

11.Julia Bończak  Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Kurki”oraz sesję fotograficzną ufundowaną przez AFT-STUDIO Anna Urbańska –Rafka.

12. Zofia Łata  Społeczne Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” za postać „Narratora”

13. Wiktor Krzak z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Króla

”14. Joanna Owczarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Królowej”

15.Hanna Łagoda z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać  „Ogrodniczki”

16.Bartosz Cylny z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać  „Wilka”

17.Stanisław Petlic-Fryc z Przedszkola Miejskiego nr3 za postać  „Gajowego”

18.Jakub Rutkowski z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać       „Króla”

19.Małgorzata Kusideł  z Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Prezentek za postać    „Szewczyka”

20.Michał Zinczewski z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 6  za    postać  „Narratora”

21. Franciszek Rąpała z Niepubliczne Przedszkole Językowe „Abracadabra” za postać    „Olbrzyma’

22. Eliza Kielar z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać  „Czerwonego Kapturka”

23.Michał Baranowski z Przedszkola Miejskiego nr 6 za postać  „Wilka”

24.Aleksandra Łuczak z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać    „Calineczki’

25. Zofia Kozicka z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka” za postać
„ Myszki”

26.Julia Blachnik  z Przedszkola Niepublicznego „Radosny Delfinek za postać „Dzięcioła”

27.Lena Wielgosz z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Narratora”

28.Jolanta Walczak z Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za postać „Smoka”

/Źródło ŚOK, opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński