Strona główna Wydarzenia Świdnica Hollywood u Banacha, czyli dzień otwarty w II LO

Hollywood u Banacha, czyli dzień otwarty w II LO [FOTO]

1

Ścianka, czerwony dywan i gwiazdy filmowe kusiły w tym roku odwiedzających II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Banacha w Świdnicy podczas dnia otwartego. Chętnych do poznania oferty szkoły było w tym roku ponad 350 osób! Laboratoria i doświadczenia, wykłady, popisy wokalne – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nich na Równej 11.

Jak co roku do II LO ściągnęły tłumy świdnickiej młodzieży szukającej dobrej oferty dla siebie. Czego się dowiedzieli o naborze i otwieranych kierunkach? Oto kilka odpowiedzi: zarówno dla absolwentów gimnazjów, jak i dla uczniów kończących szkołę podstawową przygotowane są kierunki odpowiadające umiejętnościom uczniów. Profile matematyczno-fizyczne przygotują uczniów do olimpiad i do studiów politechnicznych, kierunki biologiczno-chemiczne będą m.in. przepustką na wymarzone studnia medyczne, a kierunki humanistyczne to paszport dla wszystkich tych, którzy myślą o prawie, filologiach i innych kierunkach pokrewnych.

Młodsi uczniowie mogli poznać licznych Olimpijczyków II LO i poznać sekrety ich sukcesów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się informacje na temat osiągnięć sportowych uczniów II LO i możliwościach rozwijania swoich sportowych zainteresowań: wyjazdy na narty, obóz żeglarski, popołudniowe treningi koszykówki. Przyszli uczniowie poznali też ofertę wymian szkolnych, podczas których młodzież wyjeżdża do Włoch.

Wraz z nowym rokiem szkolnym w ławach II LO znajdzie się miejsce dla 210 uczniów klas pierwszych. To efekt zmian w oświacie. W jednym roku naukę kończą gimnazjaliści i ósmoklasiści.

/II LO, opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNie ma już nadziei. ŚKPR Świdnica definitywnie spada do II ligi! [FOTO]
Następny artykułTłumy na słonecznej giełdzie staroci [FOTO/VIDEO]