Strona główna Wydarzenia Świdnica Gwiazda seriali sądowych z wykładem w Świdnicy

Gwiazda seriali sądowych z wykładem w Świdnicy

1

Znana z paradokumentalnego programu telewizyjnego i współpracy z byłym rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem sędzia Anna Maria Wesołowska była gościem specjalnym konferencji “Mediacje w praktyce”.

Na spotkanie w sali narad UM w Świdnicy zaprosiły Ewa Waligóra i Anna Chorążewska. Anna Maria Wesołowska podczas swojego wykładu odwoływała się do do doświadczeń zawodowych. Apelowała również o jak podjecie jak najszybszych działań, by poprawić edukację prawną w Polsce.

Od kilku lat mediatorzy, działający w zasięgu sądów rejonowego i okręgowego w Świdnicy wraz z sędziami podejmują wiele inicjatyw, by propagować mediacje. Organizowane są spotkania, konferencje, a mediatorzy prowadzą stałe dyżury w sądach.

Mediacja to próba dojścia do ugody zwaśnionych stron przy udziale i w obecności mediatora. Mediator nie wskazuje sposobu rozwiązania sporu, a jedynie kieruje rozmową tak, aby przeciwnicy sami wypracowali kompromis.Zawarta w wyniku mediacji ugoda nabiera mocy prawnej po zatwierdzeniu przez sąd. Ten sposób rozwiązywania sporów jest szybszy i tańszy niż postępowanie sądowe.

/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułDzień Świadomości Autyzmu w Galerii Świdnickiej
Następny artykułOficjalny komunikat miasta. Zajęć podczas strajku nie będzie. Apel o zapewnienie dzieciom opieki