Strona główna Sport Piłka nożna AKS Strzegom nowym liderem tabeli

AKS Strzegom nowym liderem tabeli

0

Piłkarze AKS-u Strzegom wygrali w Mirsku i wykorzystując potknięcie pierwszych jak do tej pory rezerw Chrobrego Głogów, wskoczyli na sam szczyt tabeli grupy zachodniej IV ligi. Obie ekipy mają jednak tyle samo punktów, a podopieczni Roberta Bubnowicza wygrywają lepszym bilansem bezpośredniego starcia.

W sobotę doszło do meczu na szczycie, w którym trzecia Odra Ścinawa podejmowała lidera z Głogowa. Gospodarze wygrali 4:2 i jasne stało się to, że jeśli strzegomianie pokonają w niedzielę Włókniarza Mirsk, to zostaną nowymi liderami rozgrywek. Tak też się stało, choć sama wygrana nie była na wyraz przekonywująca. Strzegomianie prowadzili do przerwy 1:0 po golu Damiana Migalskiego. Po zmianie stron miejscowi doprowadzili do wyrównania za sprawą Igora Dąbka. Ostatnie słowo należało jednak do gości. W 69. minucie zwycięskiego gola strzelił Dawid Domaradzki i komplet punktów pojechał do Strzegomia. Zarówno AKS, jak i Chrobry II Głogów mają w swoim dorobku po 48 punktów. Górą w tabeli grupy zachodniej IV ligi są jednak nasi piłkarze, którzy wygrali bezpośredni bój w wymiarze 5:0.

Włókniarz Mirsk – AKS Strzegom 1:2 (0:1)

AKS: Słowik, Zieliński, Chrapek, Durajczyk, Serweciński, Morawski, Domaradzki, Shevchenko (80′ Gawlik), Emeka (73′ Silva Senra), Sadowski, Migalski.

Niezwykle ważne spotkanie dla układu dolnych rejonów tabeli grupy wschodniej IV ligi przegrali Zjednoczeni Żarów. Drużyna trenera Macieja Jaworskiego gościła u siebie inną zagrożoną spadkiem ekipę – GKS Mirków/Długołęka. Konfrontacja była bardzo wyrównana, lecz więcej zimnej krwi w kluczowych momentach zachowali przyjezdni. Po golach Jarosława Gołdy i Tobiasza Jarczaka pokonali Zjednoczonych 2:0. Żarowianie wciąż plasują się na ostatniej pozycji w ligowej tabeli, tracąc do bezpiecznej strefy 9 punktów.

Zjednoczeni Żarów – GKS Mirków/Długołęka 0:2 (0:1)

Zjednoczeni: Błaszczyk, Krupczak (82′ Kaczmarczyk), Wojnowski, Szuba, Chłopek (77′ Śliwa), Łagiewka, Khvostenko, Kołodziej (68′ Czoch), Szewczyk, Uszczyk, Sajdak.

Poprzedni artykułSzare Wilki mistrzami Dolnego Śląska!