Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów: ulica Sportowa z nową nawierzchnią

Żarów: ulica Sportowa z nową nawierzchnią

0

Zakończył się remont kolejnej drogi na terenie Żarowa. Ulica Sportowa, dzięki przeprowadzonym pracom zyskała nową nawierzchnię asfaltową. W ramach inwestycji położone zostały także nowe krawężniki oraz wyregulowano studzienki kanalizacyjne.

Wszystkie drogowe zadania realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych”, który otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości 3 867 257,09 złotych.

Zgodnie z podpisaną umową wszystkie zadania drogowe, które realizowane są w ramach tego projektu, mają się zakończyć w sierpniu. Oprócz drogi przy ul. Sportowej nowe nawierzchnie asfaltowe zyskały też ulice Wojska Polskiego, Dworcowa, Puszkina, Słowackiego, Plac Wolności, Kopernika i Kwiatowa. W tej chwili remontowana jest ulica Zamkowa, a niebawem także ostatnia droga przy ul. Mickiewicza. Wszystkie wymienione drogi były w złym stanie technicznym i wymagały kompleksowej przebudowy – mówił Wojciech Lesiak z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Wartość inwestycji drogowych przy ul. Sportowej i Zamkowej to 577 tys. złotych. Zadanie jest finansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania.

Niebawem rozpocznie się remont drogi przy ul. Mickiewicza i kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułTraktorem po pijaku
Następny artykułSkosił słupek i pojechał dalej [VIDEO]