Strona główna 112 Wpadł z narkotykami. Był poszukiwany

Wpadł z narkotykami. Był poszukiwany

0

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali 37-letniego mężczyznę, w mieszkaniu którego znaleziono marihuanę, amfetaminę oraz tabletki ekstazy. Świebodziczanin był też poszukiwany.

zdjęcie ilustracyjne

Akcja mundurowych nastąpiła po otrzymaniu informacji, zgodnie z którą 37-latek miał posiadać w mieszkaniu niedozwolone substancje w postaci środków odurzających oraz substancji psychotropowych. – Wiedza operacyjna potwierdziła się. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i ujawnili w miejscu jego zamieszkania blisko 60 porcji narkotyków. Jednak okazało się że to nie jedyne co 37-latek miał na sumieniu, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że mężczyzna był poszukiwany – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 37-latek odpowie teraz przed sądem. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – wylicza Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSpacer po dawnym Żarowie
Następny artykułSamolot Czerwonego Barona „wylądował” w parku Sikorskiego [FOTO/VIDEO]