Strona główna Wydarzenia Świdnica Urodziny świdnickiego „Słoneczka”

Urodziny świdnickiego „Słoneczka”

0

21 marca – jest to szczególnie ważny dzień dla dzieci i pracowników Miejskiego Przedszkola Integracyjnego w Świdnicy.  To nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również urodziny przedszkola, czyli rocznica nadania imienia „Słoneczko”. Poza tym w przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

To potrójne święto uświetnił występ dzieci z grupy II i VI. Przedszkolaki wcieliły się w role wiosennych kwiatów, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, swoim dotykiem budziła wiosna. Występowali też bracie miesiące: marzec, kwiecień i maj oraz słoneczko – patron przedszkola oraz dzieci chwalące przedszkole „Słoneczko” poprzez wiersze stworzone wspólnie z rodzicami. Przedstawienie mieniło się kolorami wiosennych kwiatów! Nie zabrakło wesołych, wiosennych piosenek inscenizowanych ruchem oraz hymnu przedszkolnego. Przedstawienie zgrabnie połączyło powitanie wiosny i urodziny przedszkola.

Po występie przedszkolaków z grupy II i VI dyrektor Małgorzata Anklewicz podziękowała dzieciom za wspaniały występ, a następnie wręczyła wszystkim przedszkolakom prezenty – plakietki z napisem „Jestem przedszkolakiem z przedszkola Słoneczko” oraz rysunkiem dziewczynki i chłopca trzymających się za ręce i emblematem przedszkola.

Z uwagi na to, iż „Słoneczko” jest przedszkolem integracyjnym, dzieci brały udział w akcji solidarności z osobami z zespołem Downa, przychodząc do placówki z dwoma różnymi skarpetkami na nogach. Było trochę śmiechu, ale przede wszystkim miało to na celu akceptację odmienności. Każdy człowiek, niezależnie od wyglądu, poziomu rozwoju ma bowiem takie same prawo do miłości, akceptacji, zabawy i nauki. Jeśli takie podejście do osób niepełnosprawnych wykształci się w wieku przedszkolnym, to w przyszłości przyjdzie nam żyć w tolerancyjnym społeczeństwie.

/tekst i zdjęcia Przedszkole „Słoneczko”, opr. red./

Poprzedni artykuł„Nasze pensje to wciąż bzdura”. Pracownicy sądów protestowali
Następny artykułZawiązał psu worek na głowie i zrzucił piętro niżej. „Trudno o bardziej bestialskie działanie”