Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie traktorzysta, którego zatrzymali policjanci z Żarowa. 54-latek ze swojego zachowania będzie się teraz tłumaczył przed sądem.
– Kierowca Ursusa został zatrzymany do rutynowej kontroli we wtorek rano, na terenie gminy Żarów. Kontrolujący 54-latka policjant wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. To, że mężczyzna jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w organizmie mieszkańca powiatu świdnickiego ponad dwa promile alkoholu – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Niebawem 54-latek usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
/KPP Świdnica, opr. mn/









![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
