Strona główna Wydarzenia Świdnica Święto modelarzy w Bytomiu. Świdniczanie nagrodzeni

Święto modelarzy w Bytomiu. Świdniczanie nagrodzeni

0

Za nami XV Międzynarodowy Festiwal Modelarski – Bytom 2019. To impreza przez wielu uznawana za wydarzenie rangi mistrzostw Polski. W tak ważnym dla modelarzy festiwalu nie mogło zabraknąć reprezentacji Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Jest to największa tego typu impreza w Polsce i skupia największą ilość modeli i modelarzy z polski i zagranicy. Festiwal od lat cieszy się dużą popularnością ze względu na profesjonalizm organizacyjny i przyciąganie wirtuozerii modelarstwa, co dodatkowo buduje jego ugruntowaną pozycję w kalendarzu modelarza redukcyjnego – opisują Marcin Matejko i Arek Walerowicz z MDK Świdnica.

Do konkursu zgłoszono w sumie 1085 modeli. Świdniccy modelarze zaprezentowali 27 modeli oraz jubileuszową kolekcję wykonaną z okazji 100-lecia niepodległości – „Polskie lotnictwo wojskowe 1918-1920”, zdobywając 10 wyróżnień medalowych i jedna nagrodę specjalną. Nagrodzeni zostali:

  • młodzicy: Bartek Kopaczewski (wyróżnienie+medal), Kacper Grzegorzewski (wyróżnienie+medal), Natalka Matejko (wyróżnienie+medal), Szymon Świder (wyróżnienie+medal) i Konrad Świder (wyróżnienie+medal+nagroda specjalna),
  • juniorzy: Adam Grech (4 wyróżnienia+medal), Michał Zawalich (wyróżnienie+medal), Piotr Kowalski (3 wyróżnienia+medal), Tomasz Sołtys,
  • seniorzy: Mateusz Zapotoczny, Maciej Dyrda, Szymon Mazur, Łukasz Zamorski.

W roli zawodnika wystąpił Marcin Matejko, prowadzący zajęcia w pracowni modelarstwa redukcyjnego MDK. Wykonany przez niego model samolotu PZL 11 III „Cleveland” otrzymał następujące wyróżnienia:

– „Czarny diament” za najlepszy model samolotu w skali 1/32,
– „Puchar IPMS Polska” za najlepszy model samolotu festiwalu,
– „Puchar Lukgraph” za najlepszy model wykonany od podstaw,
– „Memoriał Edwarda Boni” czyli „Best of show” lub „Grand prix”.

/MDK Świdnica, opr. mn/

fot. MDK Świdnica, IPN oddział w Katowicach

Poprzedni artykułMecz piłkarski: Świdnica – Nowa Ruda [RELACJA LIVE]
Następny artykułMuzyczna wiosna nad Świdnicą