Strona główna Sport Piłka nożna Powalczyli o ligowe punkty…

Powalczyli o ligowe punkty…

0

To był pracowity weekend dla młodzieżowych drużyn piłkarskich Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Na murawę wybiegli młodzicy, trampkarze, juniorzy młodsi i juniorzy starsi.

Pierwszy rozegrany wiosną mecz i pierwszy komplet punktów piłkarzy Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Podopieczni Sebastiana Ratajczaka wygrali na wyjeździe z BKS-em Bolesławiec 1:0, awansując w tabeli rozgrywek na siódmą pozycję. Jedyne trafienie padło w 21. minucie. Skutecznie rzut karny na gola zamienił Szymon Kopacz i trzy punkty pojechały do Świdnicy. Po raz drugi w tym sezonie udało nam się pokonać ekipę z Bolesławca. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu wygraliśmy w sierpniu na własnym terenie 2:1. Tym razem również zasłużyliśmy na zwycięstwo choć rywale ambitnie walczyli o doprowadzenie choćby do remisu. Świdniczanie z 18 punktami plasują się na 7. miejscu w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów.

BKS Bolesławiec – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Bieniasz, Makówka, Depta (60′ Dereń), Kurzeja, Czarny, Kucharski, Ciuba (65′ Gazda), Kopacz (80′ Iwanio), Sikora (73′ Jastrzębski), Pitura (68′ Śmietana).

Od porażki nowe rozgrywki rozpoczęli piłkarze Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych. Drużyna trenera Michała Oleszyka uległa na wyjeździe przedstawicielowi polskiej ekstraklasy – Miedzi Legnica 1:2. Sam wynik, a przede wszystkim gra biało-zielonych ujmy po tym spotkaniu nam nie przynosi. Świdniczanie walczyli w Legnicy jak równy z równym w starciu z niewątpliwym faworytem tej konfrontacji. Do przerwy było jednak bez goli. Przeciwnicy wynik starcia otworzyli w 52. minucie, kiedy to gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Miłosz Stróżyński. Biało-zieloni rzucili się do odrabiania strat, stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji, ale piłka nie zdołała wpaść do legnickiej sieci. Zamiast tego miejscowi trafili na 2:0, a konkretnie uczynił to Dorian Krakowski – formalnie zawodnik Polonii-Stali Świdnica wypożyczony na rundę wiosenną do Miedzi Legnica! W końcówce spotkanie ustaliliśmy rezultat. Honorowego gola strzelił nasz bramkarz – Bartosz Doliński, który wykorzystał rzut karny.

Miedź Legnica – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (0:0)

Polonia-Stal: Doliński, Sieradzki, Tragarz, Żukowski, Ciuba (46′ Kopycki), Radzikowski (88′ Lepak-Przybyłowicz), Jedziniak (29′ Zalewski), Rząsa, Szparniak (30′ Kraszkiewicz), Istelski, Ciosek (83′ Hawryluk).

Świetnie spisują się jak do tej pory trampkarze Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Nasi zawodnicy odnieśli wiosną już drugie zwycięstwo i z kompletem sześciu punktów znajdują się na pozycji wicelidera tabeli. Tym razem odprawiliśmy z kwitkiem ekipę Piasta Nowa Ruda. Biało-zieloni kierowani przez trenera Sebastiana Błaszczyka poszli śladem swoich starszych kolegów. Dwa tygodnie temu noworudzian ograli nasi seniorzy w spotkaniu IV ligi (2:1). W ostatni weekend Piast musiał uznać wyższość w meczu trampkarzy. Grający przed własną publicznością świdniczanie ograli gości 2:0. Do przerwy było 1:0 po trafieniu Tomasza Kasprzyckiego, a po przerwie wynik ustalił Emil Gliwa. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz, lepszy niż ten przed tygodniem z AP Brzeg Dolny (3:0). Piast po wygranej na inaugurację przyjechał do Świdnicy po kolejne punkty, ale my skutecznie uniemożliwiliśmy im ten cel. Mieliśmy swoje szanse, aby wygrać jeszcze bardziej okazale, ale zawiodła skuteczność – ocenił trener zespołu Sebastian Błaszczyk.

Polonia-Stal Świdnica – Piast Nowa Ruda 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: Przyborowski, Telicki, Migas, Norkiewicz, Kruczek, Trybuszewski, Staroń, Surmaczynski, J. Solarz, M. Solarz, Gliwa, Ratajczak, Stankiewicz, Michta, Jasiński, Woźniak, Bujak, Szewczyk, Kasprzycki.

To nie był udany weekend dla obu walczących w lidze dolnośląskiej drużyn młodzików Polonii-Stali Świdnica. Starsza ekipa z rocznika 2006 prowadzona przez trenera Mariusza Krupczaka uległa na wyjeździe Karkonoszom Jelenia Góra, a młodsi (rocznik 2007 – trener Przemysław Malczyk) nie sprostali w Lubinie miejscowemu Zagłębiu.

Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal I Świdnica 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: Widła, Cieślak, Duda, Homa, Korab, Paliński, Safian, Sauter, Ziętek, Cybruch, Król, Lipiński, Malinowski, Simlat, Sprawka.

Zagłębie Lubin – Polonia-Stal Świdnica 5:1 (4:0)

Polonia-Stal: Wielemborek, Dudzic, Jarosz, Karaś, Kulig, Sośnicki, Szachniewicz, Urbańczyk, Zawiła, Bereś, Jurusz, Kaźmierczak, Kula, Łabędź, Pawlik, Redlica, Wiatrowski.