Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarski nokaut, Orzeł został ustrzelony!

Piłkarski nokaut, Orzeł został ustrzelony! [FOTO, VIDEO]

0

Fantastycznie w swoim kolejnym spotkaniu o punkty spisali się piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni w efektownym stylu rozbili Orła Ząbkowice Śląskie, wygrywając 4:0! To już dziesiąte zwycięstwo w sezonie 2018/2019, które wciąż daje nam czwartą lokatę w tabeli IV ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od miłego akcentu, a mianowicie od wręczenia przez kibiców świdnickiej drużyny pamiątkowej statuetki dla trenera miejscowej drużyny – Rafała Markowskiego. Nasi piłkarze od razu przystąpili do ataku, a demolka przeciwników rozpoczęła się już w 2. minucie. Robert Myrta znakomicie przedarł się lewą stroną pola karnego i strzałem po długim słupku dał prowadzenie gospodarzom. Chwilę później rywale mogli wyrównać, ale znakomicie w bramce spisał się Bartłomiej Kot. Świdniczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie i w 27. minucie zadali drugi cios. Prawą stroną boiska znakomicie ruszył Łukasz Kot i zagrał dokładną piłkę w pole karne. Tam przepuścił ją Alefe Lima Santos, a ostatecznie bramkarza gości pokonał Sebastian Białasik. W ciągu kilku następnych minut mogliśmy zaliczyć następne trafienia. Najpierw z piłką minął się Robert Myrta, akcji nie zamknął jeszcze Alefe Lima Santos, a sytuacji jeden na jednego z bramkarzem Szymonem Brandlem nie wykorzystał jeszcze Kamil Szczygieł.

Biało-zieloni drugą część gry mogli rozpocząć od mocnego uderzenia. W 47. minucie w ostatniej chwili bramkarz Orła uprzedził składającego się do strzału głową Kamila Szczygła i zażegnał niebezpieczeństwo. W 60. minucie Andrii Kozachenko świetnie zacentrował piłkę z lewej flanki, a efektownym szczupakiem i uderzeniem głową popisał się Łukasz Kot. Kropkę nad „i” postawiliśmy 7 minut później. Piłkę w pole karne z rzutu rożnego zacentrował Kamil Szczygieł, skuteczną główką akcję wykończył Robert Myrta. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego nie rezygnowali z ataków i stwarzali sobie kolejne znakomite okazje. Chyba najlepszej nie wykorzystał Jhon Lee Do Carmo, który przegrał pojedynek jeden na jednego z bramkarzem ząbkowiczan. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, zespół Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica pokonał 4:0 Orła Ząbkowice Śląskie.

Tradycyjnie swoje szanse dostali młodzi zawodnicy świdnickiej ekipy – rocznikowo juniorzy, a nawet juniorzy młodsi. Pełne, udane zawody rozegrał obrońca Piotr Florian (2000), a w trakcie meczu na murawie pojawili się także Jakub Białas (2000) i Jakub Filipczak (2001). Warty odnotowania jest oczywiście debiut w seniorskiej drużynie Eryka Ciuby (2002). To dziesiąty triumf naszej ekipy w tym sezonie. 33 punkty w tabeli umacniają nas w ścisłej czołówce rozgrywek. Biało-zieloni wciąż plasują się na czwartej lokacie, tracąc do trzeciego stopnia podium tylko dwa „oczka”.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:0 (2:0)

Świdnica: K. Kot, Florian, Salamon (85′ Białas), Sowa, Kozachenko (70′ Do Camo, 88′ Ciuba), Gruba Filho, Białasik, Ł. Kot, Szczygieł, Myrta (80′ Filipczak), Lima Santos (70′ Orzechowski).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński, VIDEO: Kamil Ziobrowski/

Poprzedni artykułWspaniałe emocje i znakomita walka, Turniej Wiosny dobiegł końca [68 ZDJĘĆ]