Strona główna Sport Siatkówka Niezwykle zacięta rywalizacja młodych siatkarek

Niezwykle zacięta rywalizacja młodych siatkarek [FOTO]

0

O kolejności trzech pierwszych miejsc zadecydować musiał dopiero trzeci punkt regulaminu. Jak się okazało na koniec turnieju mini-siatkówki dziewcząt w dwójkach klas czwartych, w ścisłym finale trzy zespoły uzyskały taką samą liczbę punktów. Dwie drużyny miały jednakowy bilans setów i o zajęciu pierwszego miejsca rozstrzygnął stosunek małych punktów…

Radość zwycięskiej drużyny – dziewcząt z SP 105, miała więc miejsce dopiero w momencie wyczytywania zajętych pozycji przez najlepsze zespoły. Na drugiej lokacie uplasowały się zawodniczki z SP 8, przegrywając złoto tylko jedną dziesiątą w stosunku małych punktów. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja SP 1. Turniej zorganizowany w hali sportowej SP 105 przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgromadził na starcie sześć drużyn ze świdnickich podstawówek. Po rozstawieniu zespoły grały najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym, a następnie po dwie najlepsze trafiały do grupy finałowej. Wszystkie spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów przy zasadzie grania w pierwszym secie pierwszą dwójką zawodniczek plus rezerwowa oraz w drugim secie drugim składem drużyny – komentuje Waldemar Kurek z OSiR-u Świdnica.

Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla zespołów pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały również najlepsze zawodniczki: Aniela Lasocka (SP 1), Kornelia Rostkowska (SP 4), Konstancja Fitrzyk (SP 6), Malwina Wadas (SP 8), Anna Gładysz (SP 105), Aleksandra Denysiewicz (SP 315).