Uczniowie, nauczyciele, specjaliści, osoby (nie)pełnosprawne, fundacje oraz wolontariusze i Akademia Pierwszej Pomocy SP6 – ponad 50 osób wzięło udział we wtorkowych warsztatach prowadzonych przez specjalistów oraz samych uczniów w gmachu byłego Gimnazjum nr 4 przy ulicy Jodłowej.
„SP6 Łączy pokolenia” to inicjatywa Marcina Kuca oraz Joanny Żach, dwóch nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy, którzy odpowiedzieli na potrzeby uczniów, nauczycieli i specjalistów a także spowodowali połączenie się wielu podmiotów w jedno działanie.
W programie wtorkowego wydarzenia znalazło się logiczno-matematyczne spotkanie z Rubikiem na TY prowadzone przez Adama Chodynieckiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Świdnicy, warsztaty integracyjno-doradcze, spotkania dotyczące pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi lub ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, a także warsztaty „(nie)Pełnosprawni – poznać i oswoić nieznane” poprowadzone przez Małgorzatę Dziurę-Sztejnberg, Joannę Naumów oraz Katarzynę Powroźnik. Nie zabrakło też zajęć przygotowanych przez uczniów i nauczycieli „Szóstki”.
– Podczas spotkania panowała niezwykła atmosfera i chęć współpracy. Każdy mógł przekonać się dzięki przygotowanym symulacjom jak wygląda świat osoby niepełnosprawnej, nauczyciele i specjaliści wymieniali między sobą dobre praktyki a Tutorzy dzięki zorganizowanym zajęciom z doradztwa, pierwszej pomocy oraz integracyjnym kreatywnie pozwolili spędzić czas zaproszonym szkołom – podkreśla współorganizator wydarzenia, Marcin Kuc.
/mn/
fot. Dariusz Nowaczyński

![„IJO. IJO. I co dalej?” Warsztaty o bezpieczeństwie z komiksem dla najmłodszych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Warsztaty-o-bezpieczenstwie-z-komiksem-dla-najmlodszych-3-238x178.jpeg)
![Najpiękniejsze palmy wielkanocne nagrodzone. Największa mierzy ponad 5 metrów! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/29-Konkurs-Palm-Wielkanocnych-SOK-2026.03.26-mix-238x178.jpg)


![Policjanci na świdnickim stadionie. Ćwiczyli zabezpieczanie imprez masowych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/cwiczenia-policjantow-na-stadionie-2026.03.26-5-100x75.jpg)
![Policjanci z kolejnymi radiowozami. Jednego nie pokazali publicznie [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/20260326_Nowy_radiowoz_w_Swiebodzicach-11-100x75.jpg)


![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)