Strona główna Sport Siatkówka Komplet zwycięstw zespołu z SP 6

Komplet zwycięstw zespołu z SP 6 [FOTO]

0

Choć do zakończenia szkolnego współzawodnictwa sportowego pozostało jeszcze kilka konkurencji, to chłopcy z SP 6 w Świdnicy swym kolejnym zwycięstwem i kompletem punktów coraz bardziej umacniają się na prowadzeniu w rywalizacji świdnickich podstawówek.

W piątek, 22 marca zwyciężyli w turnieju mini-siatkówki dwójek klas piątych, w którym wzięło udział sześć reprezentacji szkół podstawowych ze Świdnicy. Zawody zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się w hali sportowej SP 105. Po rozlosowaniu drużyny zaczęły rywalizację w dwóch grupach eliminacyjnych. Następnie po dwa najlepsze zespoły walczyły dalej w ścisłych finałach. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów systemem każdy z każdym, gdzie w pierwszym secie mogła grać pierwsza dwójka zawodników plus rezerwowy, natomiast w drugiej partii grał drugi skład drużyny.

Zespół SP 6 grając od początku turnieju bardzo skutecznie, wygrywał wszystkie pojedynki bez straty seta, kolejno z SP 315, SP 1 oraz SP 8. Dopiero w meczu finałowym o pierwsze miejsce większy opór stawili „szóstce” młodzi siatkarze z SP 4. Po wyrównanym spotkaniu dopiero w tie-breaku lepsi okazali się zawodnicy z SP 6. O trzecie miejsce powalczyli chłopcy z SP 315 i SP 8. Tutaj również o zwycięstwie SP 315 zadecydował tie-break.

Na zakończenie organizator przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Gracjan Rodziewicz (SP 1), Alex Niemczyk (SP 4), Szymon Pieńkowski (SP 6), Adam Drozd (SP 8), Kacper Jarosz (SP 105) i Krystian Dec (SP 315).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 315 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt
5. SP 105 – 5 pkt
6. SP 1 – 4 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułZmarła przy gazowej kuchence
Następny artykułMłode Szare Wilki o krok od mistrzostwa