Strona główna Wydarzenia Jakie studia wybrać, aby znaleźć pracę w zawodzie?

Jakie studia wybrać, aby znaleźć pracę w zawodzie?

0

Decydując się na studia, chcemy kształcić swoje umiejętności, a także zdobywać nowe. Mamy również świadomość, że posiadanie wyższego wykształcenia o wiele lepiej wygląda na CV, które wręczymy naszemu pracodawcy. Jednak wiadomym faktem jest, że na rynku pracy są pewne zawody, na które jest największe zapotrzebowanie. Dlatego też decyzja o podjęciu danego kierunku studiów (zobacz: http://www.wseiz.pl/ua/studia), powinna być, jak najbardziej przemyślana. Nikt z nas nie chciałby studiować czegoś, po czym nie znajdzie później zatrudnienia, przez co zmarnuje tylko lata na studia.

Co jest ważne dla pracodawcy?
Starając się o pracę w określonym zawodzie, pracodawcy rzetelnie przyglądają się naszemu CV. Co najbardziej jest w nim istotne, to nasze wykształcenie. Nie tak wielkie znaczenie mają szkoły, jak właśnie studia i ich kierunek. Kolejną ważną rzeczą jest oczywiście doświadczenie. Te dwa szczegóły, to nieodłączny element tego, co powinniśmy zaprezentować osobie, która przeprowadza z nami rozmowę rekrutacyjną. Niektóre zawody wymagają zakończenia specjalnych kierunków im dedykowanych. Jeśli, ich nie skończyłeś, masz marną szanse na to, że twoja aplikacja przejdzie pomyślnie.

Skłaniając się ku pewnemu przykładowi. Chcąc zostać nauczycielem i uczyć w szkole, oczywistym jest, że musimy skończyć pedagogikę, już nie wspominając o różnych specjalizacjach. Bez tego ani rusz, nawet serdeczny uśmiech i masa zalet nie sprawią, że tę pracę dostaniemy.

W jakich zawodach znajdziemy pracę po studiach?
Są takie zawody, gdzie nawet po ukończeniu studiów, ciężko o pracę. Nie zawsze jednak chodzi o nasze umiejętności, lecz zwyczajnie o brak zatrudnienia. Im więcej mamy do „pokonania” rywali, równie dobrych jak my, tym mniejsza jest szansa, że dostaniemy wymarzoną posadę. Wynika to ze zbyt dużej konkurencji, . Dlatego, niekiedy warto wybrać coś mniej powtarzalnego, ale takiego po czym znajdziemy pracę. Ten wybór wcale nie jest prosty, chociaż często wydaje nam się, że to obojętne co będziemy studiować. Jednak później zdajemy sobie sprawę, że studiowanie dla samych zniżek nie jest tak opłacalne, jak nam się wydawało. Często także kierujemy się tym, co nas interesuje, co lubimy i oczywiście można powiedzieć, że ten punkt widzenia również jest dobry. Aczkolwiek do tego powinniśmy zastanowić się, czy to co jest dla nas atrakcyjne, również jest atrakcyjne na rynku pracy, a nie tylko w zakresie hobbystycznym.

Najpopularniejsze kierunki studiów
Aby przekonać się, które kierunki są bardziej opłacalne i przyniosą nam wysokie zyski w przyszłości, możemy także zajrzeć do rankingów najpopularniejszych kierunków studiów. Musimy pamiętać, by patrzeć na to z przymrużeniem oka, bo nie zawsze jest tak, jakby mogło się nam wydawać. W dodatku trzeba również uwzględnić fakt, który został już wcześniej wspomniany – im popularniejszy kierunek czy dziedzina, tym większa rywalizacja o stanowisko pracy w przyszłości.

Obecnie najbardziej popularnymi kierunkami i opłacalnymi są: finanse, informatyka, kierunki inżynierskie, prawo, logistyka i transport.

Pamiętajmy szczególnie o tym, że mamy także możliwość wyboru studiów zaocznych, jak i dziennych. Studia zaoczne umożliwiają nam pracę podczas studiowania. Poza kierunkiem musimy także ustalić w jakim mieście i na jakiej uczelni chcemy studiować. Wszędzie napotkamy inną renomę, a także ofertę. Największą popularnością cieszą się studia zaoczne w Warszawie (zobacz http://www.wseiz.pl/)

Decyzja o podjęciu studiów i ich wybór to jeden z ważnych kroków ku przyszłości. Tak naprawdę, to wszystko zależy od nas, od naszych przekonań i chęci. Trzeba zawsze na wszystko spojrzeć pod różnym kątem, poszukać plusów i minusów, rozeznać się w temacie. Dopiero, gdy będziemy naprawdę pewni, powinniśmy wówczas zdecydować.

/Artykuł  sponsorowany/

Poprzedni artykuł245 milionów na remont linii kolejowej do Wrocławia
Następny artykułCelem jest komplet punktów