Strona główna Wydarzenia Świdnica Finalistka Gali Talentów z „Dwójki”

Finalistka Gali Talentów z „Dwójki”

0

Po raz dziewiąty Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu zorganizowało eliminacje rejonowe do Dolnośląskiej Gali Talentów, podczas których zaprezentowali się uzdolnieni uczniowie szkół z rejonu wałbrzyskiego. Do finału wojewódzkiego awansowały jedynie cztery osoby, a wśród nich Kasia Wójcicka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

Rejonowe eliminacje odbyły się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Jury obejrzało niezwykle ciekawe i różne pokazy przygotowane przez uzdolnioną młodzież, ale mogło wybrać tylko kilku laureatów, którzy
zaprezentują się na finale wojewódzkim.

Szkołę Podstawową nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy reprezentowała Kasia Wójcicka, której w duszy gra muzyka i która od ośmiu lat swoją pasję rozwija w Świdnickich Szkołach Muzycznych. Gdy gra, czas nie ma znaczenia i nie ma też znaczenia, jak liczna słucha ją publiczność. Kasia gra to, co czuje, zaczarowując słuchaczy. Podczas eliminacji pokazała też, że muzyka pomaga rozwinąć szybkość, precyzję i koncentrację.

Jak podkreśla Alicja Matysik – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy, która od lat wspiera i kibicuje uczniom, którzy mają swoje pasje – „talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza”. (Paulo Coelho)

Poprzedni artykułDzieci uczyły się ratować
Następny artykułZmarła podczas pracy w Centrum Kultury i Sportu