Strona główna Sport Siatkówka Dramatyczna batalia z mistrzyniami Polski

Dramatyczna batalia z mistrzyniami Polski

0

Świdnica hala na Zawiszowie była gospodarzem wielkiego finału dolnośląskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięły udział cztery zespoły – mistrzynie swoich stref: jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i wrocławskiej.

W drodze losowania w pierwszym meczu zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy – SOS Siatkarski trafiły na ekipę ZS Głogów, z którymi po bardzo dobrym meczu wygrały 2:0. W drugiej parze II LO Wrocław pokonał w takim samym stosunku ZSP Lubań. W meczu o trzecie miejsce na Dolnym Śląsku drużyna z Głogowa zwyciężyła Lubań 2:1. W ścisłym finale nasza drużyna zagrała chyba najlepszy mecz w tym sezonie. Świdniczanki wygrały pierwszego seta 27:25. Ogromna radość spowodowała niestety rozluźnienie i ostatecznie porażkę w drugiej partii. W trzeciej odsłonie gospodynie też musiały uznać wyższość wrocławianek. Przegrana po niesamowitej grze 1:2 z renomowaną drużyną z Wrocławia – aktualnymi mistrzyniami Polski, wstydu nam z pewnością nie przynosi. To był znakomity mecz i występ siatkarek ze Świdnicy. Nasze zawodniczki zasługują na słowa uznania na podjętą walkę, starły się bowiem z drużyną na co dzień występującą w II lidze seniorek. Za najlepszą zawodniczkę naszej drużyny uznano Malwinę Bober.

Skład drużyny: Barbara Ryba, Malwina Bober, Alicja Januś, Zuzanna Miezgiel, Karolina Gołębiowska, Dominika Rutowicz, Magdalena Kania, Marta Bocian, Julia Zwolińska, Daria Liwuś, Paulina Wazner, Angelika Rutowicz, Julia Sobkowicz. Trener: Wojciech Ząbek.

/MDvR/

Poprzedni artykułStrefa Final Four była tak blisko…
Następny artykułUwaga na SMS-y od oszustów. Podszywają się pod ZUS