Strona główna Wydarzenia Autem na wakacje – najpopularniejszy sposób podróżowania!

Autem na wakacje – najpopularniejszy sposób podróżowania!

0

Zbliża się sezon urlopowy. Wiele osób planuje wyjazdy do mniej lub bardziej odległych miejsc na mapie Europy. Jaki środek transportu jest najczęściej wybieranym przez Polaków? Samochód!  Jeśli tylko dobrze przygotujesz się do podróży, wybór auta nie musi oznaczać ściągnięcia na siebie dodatkowych problemów.

Przewaga samochodu nad innymi środkami transportu

Kierowcy przemierzając tysiące kilometrów  autem, cenią sobie swobodę i niezależność. Możliwość postojów o dowolnej porze i miejscu, zabrania dużego bagażu, podejmowania spontanicznych decyzji dotyczących obieranej trasy oraz podróżowania w wybranym gronie rodziny lub przyjaciół – to nie jedyne atuty tego typu transportu.

Dodatkowo na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest wiele rozwiązań , które mają wpływ na poprawę komfortu jazdy. Do jednego z nich należy wyposażenie samochodu w klimatyzację. W upalne dni ciężko wyobrazić sobie podróż w nieklimatyzowanym pojeździe. Jest to też jeden z elementów zapewniających nam bezpieczeństwo podczas jazdy. Wnętrze auta przy wysokich temperaturach panujących na zewnątrz potrafi mocno się nagrzać. Kierowca zdecydowanie dłużej zachowa koncentrację w temperaturze 22 st.C niż 40 st.C.  Duże znaczenie podczas długich podróży wakacyjnych mają wygodne fotele z możliwością rozłożenia oraz przestrzeń pozwalająca na wygodne ułożenie się w samochodzie. Te dwa aspekty wpłyną na jakość podróżowania i zdrowie naszego kręgosłupa. Możliwość użycia profesjonalnego sprzętu nawigacyjnego, czy też audio-video (szczególnie dla tych młodszych pasażerów) przyczynią się do komfortowej jazdy i sprawią, że spędzone godziny w samochodzie będą „szybciej płynąć”.

Co należy sprawdzić przed wyruszeniem w trasę?

Największą obawę przed podróżowaniem samochodem stanowi możliwa awaria pojazdu. Regularne przeglądy i serwisowanie pozwolą wyeliminować nieprzyjemne sytuacje, które mogą zepsuć wakacyjny wypoczynek. Jednak istnieje lista rzeczy, które należy skontrolować przed wyjazdem, m. in. poziom oleju w silniku oraz innych płynów eksploatacyjnych, stan ciśnienia w oponach i oświetlenie pojazdu. Warto również sprawdzić wyposażenie auta, jakie obowiązuje w krajach tranzytowych oraz docelowym, np. apteczka, gaśnica, kamizelka odblaskowa.

Samochód dopasowany do twoich potrzeb

Boisz się, że auto, które posiadasz nie spełnia ww. wymogów, stresują cię potencjalne problemy techniczne w trasie albo chcesz podróżować w większej grupie osób? A może nie masz czasu na solidne przygotowanie własnego samochodu do długiej podróży? Weź pod uwagę wynajem samochodu lub 9-osobowego busa w wypożyczalni i miej te wszystkie problemy z głowy podczas wypoczynku!  Zalet z korzystania z usług wypożyczalni  aut jest wiele. Pojazd z dobrej wypożyczalni charakteryzują się doskonałym stan technicznym. Oprócz tego każdy taki samochód jest ubezpieczony (OC, AC, Assistance na terenie całej Europy), klimatyzowany i świetnie przygotowany do długich tras, więc nie musisz się martwić ewentualnymi problemami w drodze. Sam przebieg procedury wypożyczenia jest szybki i uproszczony. Za niewielką dopłatą auto można zaopatrzyć w dodatkowe wyposażenie, m.in. nawigacja, bagażnik dachowy. Idealnym miejscem do skorzystania z takich usług jest wypożyczalnia http://www.ckcorp.pl/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZdemolowali Bór
Następny artykułNajlepsze w Twardogórze