Strona główna Sport Inne Kolejne medale dla zawodników Tatami

Kolejne medale dla zawodników Tatami

0

W Jabloncu Nad Nisou odbyły się w miniony weekend zawody Grand Prix Czech w Judo. W imprezie udział wzięło około 1400 sportowców z Czech, Polski, Ukrainy, Niemiec i Słowacji. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Tatami Strzegom.

Nasi fighterzy trzykrotnie uplasowali się na najniższym stopniu podium. Na trzecich pozycjach zawodnicy zakończyli: Dawid Kamiński, Paweł Topa oraz Adrian Heil. Tuż za podium rywalizację zakończył Bernard Bodnar. Warto dodać, że kategorie liczyły około 40 zawodników.

W tym samym czasie w Bytomiu odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów Młodszych w judo. Stowarzyszenie Tatami Strzegom i trener Andrzej Rozwałka wystawił do turnieju jedynaka – Krystiana Perchuna, który pomimo przebytej choroby pokazał najwyższy kunszt i przygotowanie. Strzegomianin po wielu trudnych i zaciętych walkach zdobył finalnie wspaniałe trzecie miejsce w Pucharze Polski. Warto też dodać, że ponad dwa tygodnie temu Krystian wziął udział w czeskiej Ostrawie w Otwartym Pucharze Czech w judo w którym wystartowało 1500 zawodników z 14 krajów Europy. Nasz judoka zaprezentował się tam bardzo dobrze, zajmując 5. miejsce w swojej kategorii.

/MDvR/

Poprzedni artykułPokazy karate w SP 8 [FOTO]
Następny artykułDo kogo trafią nagrody sportowe za 2018 rok?