Strona główna Wydarzenia Strzegom 1,2 mln zł z UE na jaroszowskie centrum

1,2 mln zł z UE na jaroszowskie centrum

0

20 marca została podpisana umowa o dofinansowanie złożonego projektu „Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów”, złożonego przez gminę Strzegom do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej.


Przedmiotem projektu jest utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w nowo budowanym obiekcie z przeznaczeniem pomieszczeń na pierwszym piętrze na Klub Seniora w Jaroszowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Projekt obejmuje także zakup wyposażenia do klubu.

Budynek centrum będzie pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych i zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich pomieszczeń. Na piętro będzie można wjechać windą.

– Zakup wyposażenia zaplanowaliśmy tak, alby uwzględniało specjalne potrzeby seniorów – np. zakupimy 100 książek drukowanych większą czcionką i 100 audiobooków. Seniorzy będą mieć również do dyspozycji tablety i komputery. Wyposażone zostanie pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych – informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W klubie umieszczony zostanie również pierwszy publicznie dostępny w gminie defibrylator AED. Jest to urządzenie wspomagające reanimację osób, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułŻołnierz wyklęty uhonorowany. Bogdan Zdrojewski awansowany na stopień podpułkownika
Następny artykułMoc atrakcji na 7. urodziny Galerii Świdnickiej