Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowski stadion przechodzi metamorfozę

Żarowski stadion przechodzi metamorfozę

1

Mimo niskich temperatur nie zostały przerwane prace na stadionie miejskim w Żarowie. Jak informuje Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego, zamontowano słupy, które stanowią konstrukcję dachu przy trybunach.

Na odcinku, gdzie stanie budynek nowej szatni dla sportowców zainstalowano betonowe ławy fundamentowe. W następnym etapie na bieżni zostanie wyłożona kostka. – Przystąpiliśmy do kolejnego etapu prac na stadionie. Na bieżni została wykonana podbudowa pod nową kostkę i niebawem będziemy ją układać. Ponadto, zainstalowane są słupy, a w tej chwili trwa tam montaż płatwi i prefabrykowanych betonowych fundamentów. Wkrótce rozpocznie się także murowanie ścian fundamentowych powstającego budynku szatni sportowej – mówi Piotr Neczaj z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W ramach inwestycji powstaną nowe trybuny wraz z zadaszeniem, szatnia oraz wiata spotkań wraz z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, elektrycznymi i gazowymi, kanalizacją deszczową i sanitarną oraz nowa bieżnia dla spacerowiczów, chodziarzy, biegaczy i rolkarzy. Wszystkie zadania realizowane są tutaj w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – rewitalizacja parku miejskiego wraz z boiskiem sportowym”.

Wartość projektu, w ramach którego przebudowany zostanie również stadion miejski w Żarowie wynosi 5 866 510,15 złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa to kwota 3 867 257,09 złotych.

Pierwszy etap prac zaplanowany na stadionie został do końca marca, a kolejny, w którym powstanie budynek nowej szatni dla sportowców ma się zakończyć na początku sierpnia.

/Źródło i zdjęcia Urząd Miejski w Żarowie, opr. red./

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]
Następny artykułSpuścili paliwo z baków