Strona główna Sport Siatkówka Zacięta walka w wielkim finale

Zacięta walka w wielkim finale [FOTO]

0

Zdecydowanymi faworytkami rozgrywek piłki siatkowej klas 7-8 szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjalnych były zawodniczki SP 105 w Świdnicy, które na co dzień trenują właśnie tę dyscyplinę sportową. Jedynego seta w całym turnieju straciły dopiero w ścisłym finale w meczu o pierwsze miejsce.

Tutaj bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z SP 4, które najpierw po walce przegrały pierwszego seta. Drugą partię prowadząc od początku wygrały na przewagi, by w decydującym tie-breaku ulec już „sto piątce”. Ostatecznie drużyna SP 105 zajęła pierwsze miejsce w turnieju i już w piątek, 15 lutego reprezentować będzie Świdnicę w półfinale strefy wałbrzyskiej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2018-2019”. Zawody na szczeblu miejskim rozegrane zostały 12 lutego w hali na Zawiszowie przy SP 1 w Świdnicy. Siedem przybyłych zespołów grało najpierw w dwóch grupach mecze systemem każdy z każdym. W fazie finałowej spotkały się po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Mecze grane były do dwóch wygranych setów. Organizator imprezy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Amelia Cieślak (SP 1), Oliwia Szczepaniuk (SP 2), Alicja Maliszewska (SP 4), Hanna Gągała (SP 6), Adrianna Sowa (SP 8), Wiktoria Wiraszka (SP 105) i Magdalena Pilch (SP 315) – relacjonuje Waldemar Kurek z świdnickiego OSiR-u.