Strona główna Sport Siatkówka Wygrane mecze i powołania do kadry Nadziei Olimpijskich…

Wygrane mecze i powołania do kadry Nadziei Olimpijskich…

0

Ostatnie dni są bardzo udane dla dwóch młodych zawodniczek Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica i całej drużyny rywalizującej o punkty w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek. 

Świdnicka drużyna spisała się w ostatni weekend z bardzo dobrej strony. Podopieczne Macieja Leńskiego odniosły dwie wygrane w ramach Dolnośląskiej Ligi Młodziczek. W hali sportowej przy ulicy Pionierów w Świdnicy spotkały się trzy zespoły. Oprócz gospodyń, na starcie zobaczyliśmy Salosa I Nowa Ruda i MMKS Kłodzko. Każda z drużyn rozegrała po dwa mecze. Świdniczanki w obu nie straciły nawet seta, zwyciężając po 2:0. Rozpoczęło się od triumfu nad Salosem w wymiarze 25:8 i 25:19. W drugim pojedynku już tak łatwo nie było. Obie odsłony przeciwko MMKS-owi Kłodzko wygraliśmy w stosunku 25:23. W starciu pomiędzy MMKS-em Kłodzko a Salosem I Nowa Ruda padł wynik 1:2. Młode siatkarki Polonii Świdnica otwierają tabelę grupy X Dolnośląskiej Ligi Młodziczek.

Kolejne wyróżnienia spotkały dodatkowo młode siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Dwie młodziczki naszego klubu zostały powołane do kadry Nadziei Olimpijskich prowadzonej przez trenerów Marcina Ściślaka i Wojciecha Ząbka. Mowa o dwóch podopiecznych Macieja Leńskiego z zespołu młodziczek – Alicji Maliszewskiej i Julii Baścik!