Strona główna 112 Uchylał się od kary 10 miesięcy więzienia. Teraz grozi mu 5 lat

Uchylał się od kary 10 miesięcy więzienia. Teraz grozi mu 5 lat

0

54-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany przez patrol świdnickiej policji. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko jechał autem pomimo braku prawa jazdy i dożywotniego zakazu kierowania, ale także był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary.

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Fiat Cinquecento. Mężczyzna nie okazał dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi. Aby to ustalić, policjanci sprawdzili 54-latka w policyjnych bazach danych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Wtedy też okazało się, że nie dość, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i ma aktywny dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, to dodatkowo jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy. – W związku z zaistniałą sytuacją, 54-letni mieszkaniec Kutna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – dodaje Ząbek.

Przypomina przy tym, że za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCo odśnieżyli, to im zasypano
Następny artykułDo odśnieżania nie tylko chodniki. Policja przypomina o dachach i autach